Ви знаходитесь: Головна / Новини / Пішою ходою до могили Січових стрільців

Пішою ходою до могили Січових стрільців

Тернополяни пройшлися ходою вулицями міста. Процесія дійшла до могили Січових стрільців. Як це було, бачила наша знімальна група.

Не зважаючи на вихідний день, сотні молодих людей зібралися на Майдані Волі, щоб вирушити ходою містом. Разом вони попрямували на Микулинецьке кладовище, де біля могили Січових стрільців, вшанували пам’ять тих, хто відстоював Західноукраїнську Народну Республіку.

УЛЯНА, студентка Галицького коледжу:

«Сьогодні 1 листопада, як всі знають. І хочемо віддати шану померлим Героям Небесної сотні. Також січовим стрільцям. І хочемо якимось чином подякувати їм за те, що вони для нас зробили».

ТАРАС, студент Галицького коледжу:

«Йдем ходою до Микулинецького цвинтаря в честь ЗУНР. Тобто сьогодні, так сказати, поминальний день, в якому поминаються душі померлих. Ми зібралися Галицьким коледжем ходою, так сказати, такою урочистою, щоб вшанувати їхню честь».

Крім молоді, участь у ході взяли представники місцевої влади.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Кожного року 1 листопада міська рада спільно з товариством «Меморіал», за їхньої ініціативи організовує такі поминальні заходи у вигляді пішої ходи всіх громадян, всіх небайдужих. Ми йдемо на Микулинецьке кладовище, де відбуваються поминальні заходи на могилі Січових стрільців. Таким чином ми згадуємо всіх тих, хто були причетні до Листопадового чину, до Листопадової революції 1918 р. і до створення ЗУНР. Оскільки ці події мали місце і в нашому місті. Тоді вчителі і гімназисти Української гімназії першими підняли людей, за ними пішло все місто».

Нагадаємо, 96 років тому, в ніч з 31 жовтня на 1 листопада українські січові стрільці захопили головні адмінбудівлі у Львові. Далі такий приклад мужності повторили й в інших містах і селах.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top