Ви знаходитесь: Головна / Новини / Святого Миколая чекають навіть на війні

Святого Миколая чекають навіть на війні

Миколай для українських бійців. Антитерористична операція на Сході триває і в те, що вона незабаром завершИться мало хто вірить, а тому місцеві волонтери закликають усіх небайдужих підтримати наших захисників і подарувати їм святковий настрій. Напередодні Дня святого Миколая, Нового Року та Різдва тернополян просять сформувати пакуночки для військових. Що туди покласти, дізнаєтесь з сюжету.

ТАРАС БІЛАН, волонтер складу №2 Логістичного центру допомоги бійцям АТО:

«Прохання всіх, кожного вдома. Зібрати невеличкі подарунки і написати «від Святого Миколая – бійцям АТО». Склади готові до прийому цих подарунків. Там не повинно бути щось таке, що швидко псується. Там може бути пачка цигарок, шоколадка, якийсь лист невеличкий і ми це централізовано, до Святого Миколая передамо на Схід».

В пакуночок можна покласти також теплі шкарпетки чи шапку з рукавицями. Загалом те, що захочете, лише щоб не було громістке. Рекомендують волонтери збирати подарунки цілими компаніями чи підприємствами.

ТАРАС БІЛАН, волонтер складу №2 Логістичного центру допомоги бійцям АТО:

«Ви можете в себе, в організації, на підприємстві це все зібрати, наша машина приїде і це забере. Так як ми це робимо з теплими речами».

До речі, теплий одяг, сьогодні найбільше потрібен бійцям АТО. Светри, рукавиці, шапки, взуття, а особливо берци – все це швидко зношується і потребує заміни. Тих, хто може, волонтери закликають, приносити військові бушлати, термобілизну та іншу екіпіровку, яка вартує не малих грошей, але врятує від морозів.

ХРИСТИНА ФЕЦІЦА, волонтер складу №1 Логістичного центру допомоги бійцям АТО:

«Просять від А до Я. Від шкарпеток до бушлатів, до спальників. Через те, що, наприклад, води там були, їх розбили, чи поранили. Вони все залишили там, що було в них, що залишилося, тут лікувалися, відповідно туди їдуть без нічого зовсім. Треба їх одягати від найменшого».

А незабаром необхідні стануть білі маскувальні халати, аби сховатися, тоді, коли буде сніг. Проте, не лише теплим одягом зігріваються бійці. Сьогодні волонтери самотужки виготовляють буржуйки. Останній свій винахід журналістам презентували під час прес-конференції.

ТАРАС БІЛАН, волонтер складу №2 Логістичного центру допомоги бійцям АТО:

«Звичайний газовий балон, звичайний комин. Засипається все, що горюче, від взуття до звичайного листя. Зверху кладуться дрова і поливаються півлітрою солярки. Один сірник. Після цього, ось така звичайна труба, до якої приварено «чотириугольнички», ставиться зверху, приблизно так воно загружається. Звичайна кришка газового балону».

Кілька хвилин така пічка нагрівається і до десяти годин працює. А щоб побільше буржуйок зробити необхідні балони, тому хто має, волонтери просять – віддавати, бо воякам справді дуже холодно. Щоправда, керівники складів зазначають, народна жертовність все одно не зникає. Люди – небайдужі і без сумнівів допомагають хто чим може.

 

Автор: Мар'яна Том'як

Мар'яна Том'як
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top