Ви знаходитесь: Головна / Новини / Світовий банк реалізовуватиме рятівний проект в Тернополі

Світовий банк реалізовуватиме рятівний проект в Тернополі

Світовий банк спільно з українським Урядом  розпочинає реалізацію чергового проекту технічної допомоги нашій державі. Сьогодні обрано лише три міста, в тому числі й Тернопіль, які на думку того ж Світового банку готові до впровадження нових технологій в сфері енергозбереження. Що це за проект і яка користь від нього людям – далі.

Київ, як мегаполіс, Тернопіль – як середнє місто, та Кам’янець-Подільський – маленьке. Саме за такими критеріями представники Світового банку обирали з-поміж наших міст, аби реалізувати проект під назвою «Україна – трансформаційне підвищення енергетичної ефективності».

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«В рамках цього проекту планується, що Світовий банк і фахівці, які найме він, будуть працювати протягом півроку в цих містах, для того, щоб зробити повністю енергоаудит будинків і споруд, які є в містах. Їхня ціль – визначити рівень споживання енергоносіїв сьогодні у місті Тернополі. Далі вони зроблять порівняльну таблицю, де вони визначатимуть наскільки цей рівень енергоносіїв є відповідний до споживання в аналогічних містах Європи і світу. Вони покажуть ті об’єкти, ті будівлі, ті будинки, ті споруди, які найбільше енергозатратні. І вони запропонують шляхи, де можна зекономити, які проекти потрібно, в першу чергу впроваджувати».

Працюватимуть фахівці без витрачання бюджетних коштів, все фінансує Світовий банк. Після завершення робіт, місту пропонуватимуть потенційних інвесторів, котрі готові будуть вкладати гроші в наше місто, в енергозбереження.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Зараз буде працювати група експертів в Тернополі, десь приблизно до кінця грудня. Вони зберуть всю інформацію про енергоспоживання. Дальше – до початку лютого, вони проаналізують, відпрацюють її, з урахуванням споживання, яке є в Європі і світі, і вже після того будуть пропонувати свої шляхи вирішення. Ми очікуємо, що завершення роботи десь буде приблизно десь травень-червень місяць».

ТАМАРА СУЛУХІЯ, представник Світового банку:

«Ми дуже вдячні місту Тернополю за тісну співпрацю з Світовим банком, з Урядом України. Для підвищення енергоефективності, ми будемо дуже раді з вами співпрацювати».

До слова, якби проект фінансувався не за рахунок Світового банку, а нашого бюджету, то з казни потрібно було б заплатити близько 300-400 тисяч доларів.

Автор: Мар'яна Том'як

Мар'яна Том'як
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top