Ви знаходитесь: Головна / Новини / Тернополяни продовжують робити так, щоб нашим військовим було тепліше

Тернополяни продовжують робити так, щоб нашим військовим було тепліше

Тернополяни продовжують передавати допомогу нашим захисникам на Схід. Долучаються цілими колективами. Днями працівники одного з підприємств передали на склад АТО чергову партію, як їх називають в народі, «буржуйок».  Більше про це дивіться просто зараз.

На другий склад допомоги АТО, що на вулиці Академіка Дністрянського, передали ще партію «буржуйок» для наших військових. Пічки виготовили працівники одного з тернопільських підприємств. До слова, таку допомогу вони передають вже не вперше.

 РОМАН, інженер одного з підприємств:

«Взагалі-то ми так виготовляємо приблизно 10 в тиждень. Сьогодні – 9, тому що одну в нас прямо з рук також забрали на передову. Вона сюди просто не доїхала. 30 штук ми вже виготовили. Маємо заготовки ще на 12. На наступний тиждень ми їх плануємо зробити».

У виготовленні опалювальних приладів матеріально і не тільки допомагали й працівники інших підприємств. Конструкцію «буржуйок», каже пан Роман, підказали волонтери. Зручна вона тим, розповідає чоловік, що можна використовувати великий розмір дров, а ще такі пічки доволі функціональні: не лише дають тепло,  а й можуть використовуватись для підігрівання їжі чи сушіння одягу та взуття.

 РОМАН, інженер одного з підприємств:

«Перше були більшого розміру, 70 сантиметрів. Це розмір, обмежений розмірами вхідних дверцят в БТРі. Щоб можна було їх в БТР помістити-вийняти, для перевезення. Зараз вже коротші робимо. Легші, бо вони легші в перенесенні. І з гачками, для того, щоб можна було, для швидкого перевезення, навіть в гарячому стані, зачепити за клямки задніх дверцят БТРа».

В комплекті з «буржуйками» йдуть також труби-димоходи та лопатки для попелу. До слова, на складі ми зустріли заступника командира батальйону «Тернопіль». Дмитро ГайткО прийшов саме за буржуйками. Каже: зараз вони вкрай необхідні нашим військовим. Адже попереду зима, а приміщення, де ночують бійці батальйону, не опалюється.

 ДМИТРО ГАЙТКО, заступник командира з матеріального забезпечення батальйону «Тернопіль»:

«В нас є спальні мішки, є вже карімати, дякуючи, знову ж таки, волонтерам. Але спальні мішки – вони є не зимові. Вони є, в основному, максимум, осінні, літньо-осінні. І ми не можемо спати без опалення в спальних мішках. Опалення нам категорично потрібно. Тим більше, на великій площі, де ми знаходимося. Ми просимо хоча б дві буржуйки нам щоб дали. Щоб ми могли опалювати приміщення, щоб хлопці могли спати в теплі».  

Волонтер Логістичного центру допомоги біцям АТО Тарас Білан каже: станом на сьогодні мають замовлення приблизно на 3 десятки буржуйок. Скільки вже відправили на Схід – не розголошують. Втім, волонтери сподіваються, що за місяць-півтора усі наші військові будуть забезпечені теплом. Тепер на складі ще взялися виготовляти підставки під сухий спирт. І просять допомогти усіх небайдужих. Адже завжди потрібні ті, каже Тарас Білан, хто не лише словом, а й ділом може допомогти нашим військовим.

ТАРАС БІЛАН, волонтер Логістичного центру допомоги бійцям АТО:

«Ми контактуємо досить часто з передовою, і хлопці попросили зробити невеличкі підставки для спирту. Тобто, якщо немає можливості розпалити вогонь, щоб не помітив противник, потрібно спиртівки і сухий спирт. В даній ситуації вони просили, я от покажу, зробити такий макет. Будь-хто може до нас приїхати, ми макети надамо, будь-хто може в домашніх умовах це робити. В складеному стані вона робиться такою річчю. Сюди ставиться спирт. Воно підпалюється, і хлопець може підігріти собі їжу».

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

1 коментар

  1. Ярослав

    Доброго вечора.
    Хочу віддати дві буржуйки а зону АТО.
    Звертайтеся за номером 0972519561.

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top