Ви знаходитесь: Головна / Новини / мистецтво / Тернополян запрошують в театр

Тернополян запрошують в театр

Все надто смішно, якби не було так сумно. Це про сатиричну, політичну комедію «Мина Мазайло» за п’єсою Миколи Куліша. Зовсім скоро тернополяни та гості міста зможуть посміятися і подумати, адже у драматичному театрі – прем’єра. Більше про неї – далі.

«Я твій прадід Василь, Мазайло Квач прозивався, бо все життя чумацькі колеса мазав, а ти моє славне прізвище міняєш?»

Головний герой, службовець, Мина Мазайло, хоче зробити кар’єру і для цього вирішив прізвище змінити. Його підтримують дружина, її сестра та донька. Та опирається такому нововведенню син Мини – Мокій. Юнак любить українську мову та культуру. Відтак в сім’ї розгоряються дискусії.

В’ЯЧЕСЛАВ ХІМ’ЯК, народний артист України (Мина Мазайло):

«Ну як могла поступити інакше людина, яку через прізвище не брали на роботу. Як міг поступити інакше чоловік, якщо йому відмовляли навіть в побаченні, в любові. Він просто через своє прізвище, ну сьогодні є таке популярне визначення – «лузер». Він невдаха, він біда. Мені так здається. Я не знаю, наскільки мені вдасться вам це розповісти, але мені б хотілося б щоб це було зрозуміло».

П’єса «Мина Мазайло» – це класичний зразок політичної комедії. Герої стоять на абсолютно різних політпозиціях. І Микола Куліш влучно характеризує їх завдяки яскравим особливостям мови кожного з них.

ОЛЕГ МОСІЙЧУК, режисер-постановник, народний артист України:

«Це такий трагіфарс. Адже, я думаю Куліш не міг навіть в той час, дозволити собі написати те, що він відчував, тому що це були такі часи, що фінал вистави, це неозброєним оком видно, що фінал вистави волів би бажати, скажімо, потужнішого зрізу соціального. Заради чого, власне, він писав цей конфлікт. Я думаю, що театр, оскільки він взяв цей твір в роботу, сьогодні має право на те, щоб не моралізувати над тим, що було 90 років тому, а поставити знак питання чи щось змінилося на цих 90 років, а я гадаю не змінилося нічого, а мінятися треба».

П’єса дуже актуальна сьогодні, тому сподобається кожному глядачеві. На прем’єру актори чекають Вас 29 та 30 листопада. Хто пропустить може переглянути виставу 4, 6 і 7 грудня.

 

Автор: Мар'яна Том'як

Мар'яна Том'як
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top