Ви знаходитесь: Головна / Новини / Тернопільщина приєднається до проекту «Угода мерів-Схід»

Тернопільщина приєднається до проекту «Угода мерів-Схід»

Слідом за Тернополем «Угоду мерів», яка спрямована на вирішення найболючіших енергетичних проблем європейських громад та кліматичних проблем людства, підписуватимуть й інші містечка області. В чому суть цього проекту та як його застосовуватимуть в межах нашого регіону – далі.

Якщо Тернопільщина приєднається до проекту «Угода мерів-Схід», то зможе скористатись його можливостями для нарощування інформаційного, організаційного та кадрового потенціалу з профільних питань. Це дозволить розгорнути в містах області систему енергетичного планування за європейськими стандартами, забезпечити міста-підписанти Угоди експертною і фінансовою підтримкою на етапі розробки ними відповідних планів.

СВЯТОСЛАВ ПАВЛЮК,  керівник команди програми «ЄС-Угода Мерів-Схід»:

«Не є таємницею, що в Україні середнє споживання теплової, взагалі енергії, в будівлях становить біля 250-260 кВт на кв.м. на рік. Це як показник, який описує енергетичну ефективність будівлі. Такий самий показник в Європейському Союзі становить між 90 і 120 кВт на кв.м. на рік. Таким чином ЄС зараз ставить собі мету до 30 року вийти на показник 40-ка. Вже на сьогоднішній день, ми практично використовуємо на кв.м. більшості бюджетних установ, десь втричі більше палива, ніж це використовується в країнах ЄС».

Програма «ЄС-Угода Мерів-Схід» – це добровільна ініціатива у сфері сталого енергетичного розвитку міст та регіонів. Була започаткована Європейським Союзом у 2009 році. Спрямована на вирішення найболючіших енергетичних проблем та кліматичних проблем людства.

СВЯТОСЛАВ ПАВЛЮК, керівник команди програми «ЄС-Угода Мерів-Схід»:

«Угода мерів – це є фактично політичною ініціативою міст Європейського Союзу, котра розпочалась у 2009 році і була орієнтована на скорочення викидів СО2, за рахунок впровадження програми енергозбереження, програми енергоефективності в містах на 20% до 2020 року».

Сприяючи, таким чином, екологічно орієнтованій економіці та підвищенню якості життя мешканців. Проект «Угода мерів» обговорюватимуть на регіональному круглому столі, який організовують для представників органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій.

 

Автор: Мар'яна Том'як

Мар'яна Том'як
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top