Ви знаходитесь: Головна / Новини / Точкове утеплення будинків робити не доцільно
Точкове утеплення будинків робити не доцільно

Точкове утеплення будинків робити не доцільно

Точкове утеплення будинків робити не доцільно. Тим паче, що цим можна зашкодити своїм сусідам. Так запевняють спеціалісти. Сьогодні люди шукають різні методи, як зберегти енергію і не замерзнути взимку. Фахівці вже радять не робити самовільних кроків, а звертатися за порадами до них.

Економити, економити і ще раз економити. Це те, що повинні пам’ятати споживачі, котрі хочуть, аби в помешкані було тепло і гаряча вода. Менеджер з організації ефективного використання енергії «Тернопільміськтеплокомуненерго» каже, комунальне підприємство робить все можливе в плані енергозбереження. Проте співпраця з населенням в цьому випадку дуже важлива.

АНДРІЙ КОПИТ,  менеджер з організації ефективного використання енергії КП «Тернопільміськтеплокомуненерго»:

«Не тільки отримувати рахунки від «Теплокомуненерго» і надіятися на те, що якщо я оплатив рахунок значить в мене в квартирі повинно бути тепло, в мене повинна бути гаряча вода і все в мене буде добре. Це можливий варіант би такий був, якби ми не залежали від зовнішніх енергоносіїв, тобто від природного газу і можливо так воно могло б бути, але зараз ми повинні стати до цієї проблеми лицем, повинні працювати спільно. І підприємство, і населення, і бюджетні підприємства».

У всіх освітніх закладах Тернополя встановлені індивідуальні теплові пункти, завдяки яким, кажуть спеціалісти, вдалося зекономити чималий відсоток. Зараз розробляють доручення міського голови щодо підготовки проекту програми утеплення житлових будинків.

ПАВЛО САВЕЧКО, завідувач сектору з питань енергозбереження управління ЖКГ, благоустрою та екології:

«Вже надані доручення нашим тепловикам і нашим ЖЕКам, щоб вони вибрали перелік об’єктів, в яких найбільше спостерігається скарг від мешканців, там де є промерзання, там де є великий відсоток опалої фасадної плитки, розгерметизація між панельних швів, сирість в квартирах. Будинки, які розташовані найдальше від котелень і так дальше».

До слова, у Тернополі, вже в цьому році комунальники робили утеплення торцевої стіни дев’ятиповерхового будинку на вулиці Просвіти, 6. І це обійшлося бюджету в сто п’ятдесят тисяч гривень. Самовільно, точково, утеплювати фахівці не радять, бо так мешканці можуть завдати клопотів своїм сусідам. Відповіді на запитання, як перезимувати в цьому сезоні, в умовах енергетичної кризи, всі, хто хочуть, зможуть отримати на Театральному майдані. Там же 8 листопада вчитимуть культури споживання енергоресурсів, у рамках Всеукраїнської акції «Точка тепла».

ЮРІЙ СМИК, координатор громадської ініціативи з утеплення та енергоефективності «Точка тепла» в Тернополі:

«У Тернополі ця акція буде проходити в 8 листопада, з 12 години ранку і триватиме до 5 години. Вона в нас буде проходити на протязі трьох тижнів і кожних вихідних ми будемо виставляти нашу точку на Театральному майдані. На цій точці людям зможуть відповісти на такі запитання: «Як можна зберегти енергію?», «Як правильно утеплювати будинки?», «Чому важливий облік енергії?», «Які матеріали для утеплення обрати?», «Які доступні та дієві енергозберігаючі заходи можна застосувати для своїх будівель?»

 

Автор: Мар'яна Том'як

Мар'яна Том'як
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top