Ви знаходитесь: Головна / Новини / здоров'я / Унікальне аптековиробництво хочуть знищити?

Унікальне аптековиробництво хочуть знищити?

Державні аптеки на Тернопільщині – на межі вимирання. Одну з комунальних фармакологій, які ще залишилися в нашому місті, хочуть ліквідувати. А все – щоб забрати приміщення і землі, впевнені її працівники. Питання вивчала і наш кореспондент Вікторія Кравець.

У колективі міжлікарняної аптеки – паніка. Вже п’ять років у них намагаються забрати приміщення. За словами завідувача медзакладу, ще з радянських часів у Тернополі діє об’єднання комунальних аптек. Але у 2009-му обласна рада вирішила створити нове аптекоуправління. Це означало віддати йому приміщення, в якому сьогодні працює міжлікарняна аптека номер 126.

ПРОКІП БРАТУНЬ, завідувач Тернопільської обласної міжлікарняної аптеки:

«Відібрати від нас приміщення. Нам відкрито говорять, що це приміщення вони хочуть продати, забрати. Тут має бути апарат аптекоуправління, яке нове створюють, мають перенести лабораторію держінспекції. Нас от з психлікарні ми зрозуміли, що виселяють, бо в нас дешевші ліки, чим в приватних структурах. І на жаль, в психлікарні є три приватних аптечних пункти, а ми один єдиний був пункт комунальної аптеки».

Завідувач міжлікарняної аптеки показує рішення облради, де вказано, які приміщення передають на баланс новоствореного управління. Всього таких об’єктів – більше сотні:

«З вул. Бродівської все забирають. І не тільки з Бродівської, а ті всі приміщення, які є по області і т.д. – все передається в те новостворене аптекоуправління».

Перевага міжлікарняної аптеки не лише в нижчих цінах на ліки, а й в унікальності їх виготовлення. Тут випускають медпрепарати, які видають за рецептом, і яких немає в інших аптеках.

ОКСАНА ВАРУДА, провізор-аналітик:

«Старовинні рецепти з такими класичними інгредієнтами, як ранозаживляючі мазі, дуже ефективні. Молоді дівчатка, їм дуже подобаються наші косметичні засоби, ті, які дуже дорого коштують в аптеках або в косметичних кабінетах, вони в нас буквально гривню коштують, і цим також ми популярні. Пізніше в нас виготовляються різні мікстури, заспокійливі, оскільки наша аптека саме на території психлікарні, мікстура Павлова, мікстура Кватера».

Як вдалося дізнатися, представники депутатського корпусу облради підтримують колектив міжлікарняної аптеки. За їхніми словами, нове управління створювалося, аби підсилити роботу комунальних фармакологій Тернопільщини, яких лише в обласному центрі сьогодні залишилося близько 5-ти. Адже лише вони виготовляють життєво необхідні ліки.

СТЕПАН БАРНА, депутат Тернопільської обласної ради:

«Психотропні речовини, наркотичні, а також розчини для пологових будинків, котрі потребують новонароджені діти. Відповідно, всі ці складові ставлять перед нами одну вимогу – зробити все для того, щоб зберегти ці аптеки. Якщо буде зафіксований хоч один момент, коли ми побачимо, що новостворена структура аптекоуправління буде заважати розвитку аптечної сфери в Тернопільській області, ми будемо ставити питання про закриття і ліквідацію цієї установи».

Всього в міжлікарняній аптеці працює більше 30 осіб. Усі вони хвилюються, щоб не залишитися без роботи. Сподіваються, що 5-річна тяганина за приміщення закінчиться на їхню користь з приходом до влади новообраних депутатів і держпосадовців. Телеканал ІНТБ готовий також висвітлити думку керівництва обласної ради щодо передачі приміщень міжлікарняної аптеки.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

1 коментар

  1. галина

    Шановн1 мо1! Шановна журнал1ст В1ктор1я! ви якщо вже взялися за це питання то, будь ласка, не покидайте, бо мабуть допомогти, кр1м вас, б1льше н1кому. От депатут пан Барна висловлюе свою думку в такому ключ1, що коли вони закриють аптеку а пот1м побачать, що нов1 аптеки не виконують сво1х обовязк1в, то вони 1х закриють. Ну 1 що з того, що закриють? Те що було надбано багатор1чними зусиллями апатекарських спец1ал1ст1в, буде втрачено 1 вже знову не збереш, те. що роз1брали. Ну як же так можна все знищувати докор1нно. 1 ради чого? От де треба Майдан збирати, а не для того, щоб ол1гарх1в до влади привести. Шановна В1ктор1е! Будь ласка, не залишайте цю тему.

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top