Ви знаходитесь: Головна / Новини / У лікарнях встановлюють термінали для благодійних внесків

У лікарнях встановлюють термінали для благодійних внесків

У лікарнях міста встановлюють термінали для благодійних внесків. Роблять це, щоб зменшити рівень корупції в медичних закладах та щоб пожертви витрачались за призначенням.

Пожертвувати кошти через термінал можна вже у семи медичних закладах міста. На черзі ще тринадцять. Встановити їх у міській раді планують до кінця року. Такі термінали, пояснюють, функціонують у всіх цивілізованих країнах. Основним їхнім завданням, каже Сергій Надал, запобігання корупції.

ЯРОСЛАВ ЧАЙКІВСЬКИЙ, головний лікар Тернопільської міської комунальної лікарні швидкої допомоги

«На сьогоднішній день ви не побачите, щоб в якомусь відділі хтось комусь за щось, за якусь послугу пропонував готівкою гроші. Пацієнт, який готовий внести, він прийде тільки з отим папірцем, так званим чеком, який буде зареєстровано у відомості».

Щоб пожертви не потрапляли до чужих кишень, а витрачались за призначенням, за всім цим буде стежити спеціальний благодійний фонд.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«Є створений благодійний фонд. В раду директорів благодійного фонду увійшло керівництво кожної лікарні. Вони будуть бачити надходження, скільки на розрахунковий рахунок поступило від кожної лікарні. Відповідно пропорційно від того, скільки від кожної лікарні поступило, кожна лікарня буде отримувати на свої потреби, придбання ліків, медикаментів, продуктів харчування або іншого необхідного».

Аби пацієнти не помилились, поряд із терміналами розмістили також інструкцію із користування.

ЯРОСЛАВ ЧАЙКІВСЬКИЙ, головний лікар Тернопільської міської комунальної лікарні швидкої допомоги

«Для пацієнтів є тут алгоритм дій, які він повинен зробити для того, щоб внести свій благодійний внесок. От є схема, які кнопочки нажати, куди внести купюру, і дальше він вже знає, що з цим чеком він може підійти до волонтера, який погасить чек, зареєструє ще в паперових носіях».

На разі в медичних закладах будуть встановлювати лише по одному терміналу. Та згодом, кажуть у міській раді, аби не затримувати пацієнтів, планують обладнати ще кілька.

 

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top