Ви знаходитесь: Головна / Новини / гроші / Через владні перипетії в Чорткові знищують спорт

Через владні перипетії в Чорткові знищують спорт

Зі статусом міста обласного значення Чортків отримав нові проблеми. Через бюджетні трансферти, під загрозою знищення опинився районний спорт. Хто заважає фізичному розвитку чортківської молоді, з’ясовували наші кореспонденти.

У Чорткові міська рада не може порозумітися з районною. Від цього страждає вся спортивна галузь регіону.

ВІКТОРІЯ КРАВЕЦЬ, кореспондент:

«Стадіон, площею 5 га, у Чорткові, став яблуком розбрату між міською та районною владою. Сьогодні тут тренуються місцеві команди. А вже незабаром, бояться сьогоднішні власники, стадіон може стати місцем для забудови».

Все почалося відколи Чорткову присвоїли статус міста обласного значення. З того часу гроші на кожну галузь виділяли окремо на районну раду та міську. Так і на розвиток спорту цьогоріч із держбюджету передали близько 600 тисяч району та 400-от – місту. За ці кошти ради мали спільно профінансувати спортивну школу. Та районна влада запевняє, що тільки вона виділяє гроші на заклад. Міська ж не дала з цієї суми ні копійки.

ЛЮБОМИР ХРУСТАВКА, заступник голови Чортківської районної ради:

«Кошти є в районному бюджеті, за рахунок яких ми утримуємо дитячо-юнацьку спортивну школу, наш стадіон, який під опікою установи «Спорт для всіх» районної. Це в цьому році. Тих коштів недостатньо. Вишукуємо резерви для того, аби принаймні виплатити заробітну плату колективу (прим. – школи) і т.д. Але маємо серйозні занепокоєння ситуацією, яка нас чекає з нового року».

Мер Чорткова попросив віддати йому міський стадіон. Його і пообіцяв профінансувати з цієї суми. Пропонує він також передати міськраді районну частину грошей на спортшколу.

МИХАЙЛО ВЕРБІЦЬКИЙ, міський голова Чорткова:

«Спочатку йшла мова: раз така складність питання – берем стадіон, даєм на стадіон чи 300 тис. грн., чи 400 тис. грн. Давайте ми зробимо стадіон, щоб цю ношу складну, щоб передати тих 300 тис. грн. на ДЮСШ, давайте ми стадіон, розгрузимо бюджет районний. Раз тяжко – передавайте і місто буде як ДЮСШ, так і будем утримувати і питань нема. Нічого міняти, змінювати ми не будемо. Треба гуртки – будем думати, як гуртки добавляти, думати, працювати. Чому ми тільки в один бік? Чому не думаємо в другий бік?»

Проте передавати гроші міськраді просто немає куди. Там досі не створений відділ у справах сім’ї, молоді та спорту.

ВІКТОР МАЦИКУР, директор департаменту у справах сім’ї, молоді, фізичної культури і спорту ОДА:

«Ці діти могли цього літа відпочити. На чиїй це совісті? Чому 3% дітей тільки оздоровлено з м.Чорткова? Чому в Чортківському р-ні все добре? Чому в Бучацькому р-ні, в будь-якому, в м. Тернополі? Всюди добре. Чому в м.Чорткові 3%? Ми знаємо відповідь і вона дуже проста – не створено управління. Будь ласка, я Вас прошу – створіть відділ, створіть сектор, візьміть це на свій особистий контроль найближчим часом. Не створюйте просто проблеми там, де насправді її не мало би бути».

МИХАЙЛО ВЕРБІЦЬКИЙ, міський голова Чорткова:

«Ми не можемо сотворити не від того, що ми не хочемо! Є штат, який ми визначили, протягом року ще добавили нам ЦНАП. Розумієте? І треба робити. Що я роблю: на підставі тієї чисельності, що є, я знімаю звідти людей і створюю. І ще по спорту зроблю, раз в нас буде спорт – питань немає».

Чи передадуть гроші на спортшколу і яка доля чортківського стадіону, вирішуватимуть 26-27 листопада. У ці дні в місті відбудуться сесії районної та міської рад.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top