Ви знаходитесь: Головна / Новини / Як починалася війна в Україні, пригадають тернополяни

Як починалася війна в Україні, пригадають тернополяни

Рік з початку Революції Гідності відзначать у Тернополі. 21 листопада по всій Україні вшановуватимуть тих, хто впродовж останніх 365-ти днів боровся за кращу долю України. У нашому місті відбудеться ряд заходів, якими пригадають, як починалося це протистояння.

 «Десь хвилин 10-15 тому тут було осіб, можливо, 20 найбільше. Зараз, як ми бачимо, сотня десь»

«Півгодини тому тут стояло 50 людей. Огляніться, скільки зараз. І це тільки початок. Сьогодні збереться декілька сотень, можливо, тисяча. Завтра збереться 10 тисяч. Післязавтра збереться 100 тисяч. А потім піднімуться мільйони. І це єдиний шанс врятувати цю державу!».

З того дня пройшов рік. Євромайдан із десятків людей переріс у мільйони. При чому прихильники євроінтеграції України вийшли на вулиці по всьому світу. Мирне протистояння перейшло у войовниче. А далі – жертви, смерті, війна…

Аби не забути про ціну волі українців, 21 листопада перший урок в українських школах оголосили Уроком Гідності. Учасники Євромайдану та АТО розповідатимуть малечі, хто, як і заради чого боровся. В 11.30 год. всі бажаючі зберуться біля стели Небесної сотні, на Театральному майдані та покладуть квіти.

ОЛЕКСАНДР СМИК, заступник міського голови Тернополя:

«Ясно, що їх треба згадати. Згадати не просто в цей день, а просто згадувати, як людей які дійсно відлетіли до Небесної сотні і дійсно дивляться на нас зверху. Тобто це така швидше ритуальна річ, яка потрібна для кожного, як очищення. І звіриться, напевно, в цей день потрібно з ними».

А вже о 12 год. підіб’ють підсумки 2-го туру конкурсу на кращий проект пам’ятника Небесній сотні.

ОЛЕКСАНДР СМИК, заступник міського голови Тернополя:

«Я б хотів, щоб цей день нам нагадав іще й фільм, який буде в 15.00 год., в Палаці Кіно. Це знаменитий фільм Сергія Лозниці «Майдан». Тобто всіх запрошую, перегляд вільний. І ще мені дуже сподобалась ініціатива пластунів, які заступають на цілодобову варту біля пам’ятника борцям незалежності».

Додамо, що наступного дня після річниці Євромайдану, 22 листопада, українці вшановуватимуть пам’ять жертв Голодомору. Традиційне запалення свічок на Театральному майдані розпочнеться о 15.30 год.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top