Ви знаходитесь: Головна / Новини / 14 листопада – Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

14 листопада – Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

Цукровий діабет – не вирок, хоч і вилікувати цю хворобу сьогодні – неможливо. До Всесвітнього дня боротьби з цією недугою, який щороку візначають 14 листопада, в нашому місті медики провели просвітницьку акцію, в рамках якої всі бажаючі мали змогу перевіритись.

В Тернополі майже шістсот людей за кілька годин, виявили бажання визначити свій рівень цукру у крові.

«Шість і два. Ну це показник нормальний, для людей, які їли цукор, але монітуруйте, звертайтеся час від часу в поліклініку».

Викладачі та студенти медичного  університету, організовуючи подібні просвітницькі акції в місті надіються, що хоч таким чином попередять прогресуючу недугу. Адже, статистика, як всеукраїнська, так і світова – невтішна.

ОКСАНА КРАВЕЦЬ, студентка 5 курсу ТДМУ ім. І. Я. Горбачевського:

«На 2000 рік зареєстровано більше ніж 150 млн. людей хворих на цукровий діабет. На 2013-ий це вже 350 млн. Тому є такі припущення, що до 2035 року набере дуже великих обертів і кількість людей хворих на цукровий діабет складе більше 5 млрд.»

Сухість у роті, часте сечовипускання, спрага, свербіж шкіри, коливання маси тіла та рани, які довго не загоюються – це ознаки захворювання і якщо у вас є підозри потрібно звернутись до лікаря. Адже, запобігти хворобі може лише та людина, котра себе шанує і доглядає. Спорт, здорове харчування, дієта та відсутність стресів.

ЛАРИСА МАРТИНЮК, доцент ТДМУ ім. І. Я. Горбачевського:

«День діабету необхідно відзначати, але бажано щодня, незалежно від дня діабету пробувати попередити цукровий діабет і почати якісь акції щодо його виявлення і лікування. Звичайно лікування розпочинається в першу чергу з дієти і зніми способу життя. Але тут повинен лікар ендокринолог порадити, можливо необхідні таблетовані препарати чи інсулінотерапію».

Що ж до інсуліну, то ним на Тернопільщині забезпечені усі хворі на цукровий діабет.

 

Автор: Мар'яна Том'як

Мар'яна Том'як
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top