Ви знаходитесь: Головна / Новини / Аграрії перекрили дорогу

Аграрії перекрили дорогу

Повернути одинадцять мільйонів гривень вимагають аграрії у державного підприємства «Укрспирт». Останнє, взявши сировину на виготовлення товару, так і не розрахувалось із сільгосппідприємствами. Тому люди вирішили шукали справедливості на дорозі.

Аби Марилівський спиртзавод, що на Чортківщині, запрацював із новими силами, жителі району зобов’язались надавати для нього сировину. Підписавши при цьому угоду з державним підприємством «Укрспирт». Та грошей за свою продукцію, кажуть люди, вони так і не отримали.

МАРІЯ ГОРБАЛЬ, секретар страйкового комітету Чортківського р-ну

«На початку жовтня колектив Марилівського спиртзаводу звернувся до депутатів Чортківської районної ради з криком душі про те, що завод сьогодні не працює. Ми, включивши всі можливі для нас важелі, добилися зустрічі в Кабінеті Міністрів з ДП «Укрспирт» для колективу і для аграріїв. Це сталося 10 жовтня, а вже 2 листопада, взявши в нас всю продукцію, заборгувавши нам кошти, завод зупинили».

Заборгували аграріям близько одинадцяти мільйонів гривень. І віддавати ці гроші, кажуть люди, «Укрспирт» їм навіть не збирається.

ІГОР ГЕРЧАК, депутат Чортківської районної ради

«Укрспирт» сьогодні так зробив, що цей завод не рахується як завод, а рахується як цех від «Укрспирту». Вони об’єднали все в одне. Тут йде монополізація. Ті схеми, які були, такі й лишаються. І за рік нічого не помінялося, тому люди знову вийшли».

Попередньо вирішити конфлікт обидві сторони намагались у Тернопільській облдержадміністрації. Та, не дійшовши згоди, аграрії вирішили перекрити дорогу міжнародного значення у селі Нагірянка.

ВІТАЛІЙ, аграрій

«Щоб віддали гроші за товар, кукурудзу, яку відвезли. Не віддають грошей. Ну, щось результат мусить дати. Будемо бачити. Будемо надіятись на краще, а там побачимо».

Люди кажуть, мета їхнього протесту не стільки зашкодити, скільки привернути до себе увагу влади. І їм соромно, що водії змушені чекати. Та їм дуже потрібні гроші.

ЄВГЕН ШКАБАР, аграрій

«Ми маємо в обробітку 1000 гектарів землі всього і ці мільйон гривень, які нам заборгував завод, є критичними для нас. Тому що не маємо можливості завершити цикл осінньо-польових робіт».

Цей протест, кажуть люди, лише перший. Якщо від влади так і не буде реакції, вони обіцяють діяти більш радикально.

ВАСИЛЬ ВИСЛОЦЬКИЙ, депутат Чортківської районної ради

«Якщо ще через тиждень часу не буде ніякої від влади реакції, ніхто не приїде розібратись в даній ситуації, люди дальше будуть виявляти свою незгоду з керівництвом, будуть вдаватись до акцій непокори. Людей сьогодні на дорозі важко стримати. Від нас за 200 метрів знаходиться залізнично-дорожній переїзд Львівської залізної дороги, це ж Львів-Чернівці, люди настроєні, якщо влада не буде реагувати, йти і перекривати залізно-дорожній переїзд».

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top