Ви знаходитесь: Головна / Новини / гроші / Бюджет-2015 Верховна Рада прийняла вночі

Бюджет-2015 Верховна Рада прийняла вночі

У ніч з неділі на понеділок, о 4.20, в другому читанні парламентарі прийняли бюджет України на 2015-й. З огляду на воєнні події на Сході, процес вирішили не затягувати. Тому попри численні дискусії та зауваження, документ таки затвердили. За умовою, що доопрацьовуватимуть його до 15 лютого.

Бюджет, який затягне пояси і олігархам, і звичайним українцям, експерти оцінюють неоднозначно. Ключова мета держбюджету-2015 – фінансування національної безпеки та оборони. Оскільки питання безпеки вважають зараз головним, в рази збільшили військовий кошторис, який в загальній сумі склав близько 90 мільярдів гривень. Водночас питання, де взяти ще 63 млрд., а саме такий дефіцит нового бюджету, залишилося відкритим.

ІВАН БАБІЙЧУК, економіст:

«Я думаю, що всі розуміли, що цей бюджет, це буде бюджет війни, і він такий і є. Країна змушена витрачати кошти на військові дії і цим все сказано».

Однак, кажуть експерти, зміни у Податковому кодексі сприятимуть малому та середньому бізнесу.

ІВАН БАБІЙЧУК, економіст:

«Уряд пропонує класично: зменшити податки для малого і середнього бізнесу. Уряд пропонує, в розмірах, зменшити кількість податків, зменшити кількість контролюючих служб».

За словами народного депутата Романа Заставного, українська економіка не зазнавала стільки змін, які одночасно внесли до Податкового, Митного кодексів та інших законодавчих актів.

РОМАН ЗАСТАВНИЙ, народний депутат України:

«Вони достатньо радикальні, але надзвичайно потрібні для подальшого розвитку української економіки. Перш за все через Податковий кодекс, де застосовано такі радикальні підходи щодо детінізації заробітної плати. Вводиться, по-суті, система, яка заохочує роботодавців легалізувати тіньову заробітну плату та збільшувати заробітну плату для працівників, що є дуже важливо».

Неприємний сюрприз в оподаткуванні чекає заможних громадян. Зокрема зміни зачепили великий бізнес, збільшили рентну плату за видобуток корисних копалин, таких як газ, нафта тощо. Платити державі будуть і за нерухомість. Це стосується тих, в кого площа квартир мінімум 60, а будинків – 120 кв. м. Чекають нововведення і  на багатих пенсіонерів. З їхніх податків після перерозподілу отримають гроші соціально незахищені категорії.  Проте, каже Роман Заставний, в документі ще є над чим працювати. На його думку, найближчим часом треба провести монетизацію пільг. Це дасть змогу справедливо розприділяти кошти і захистити соціально вразливі категорії.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top