Ви знаходитесь: Головна / Новини / здоров'я / Вони рятували українців на Майдані

Вони рятували українців на Майдані

Їх називають Героями, бо працювали і на Інститутській, і на Грушевського, ризикуючи власним життям. Медиків Тернопільщини, які були в Києві, під час гарячих подій Майдану, зібрали в медуніверситеті, щоб подякувати їм за самовіддачу.

З Тернопільщини на Майдані медиків було чимало. Кілька місяців жили на  залитих кров’ю вулицях, пригадує Тамара Воронцова, і намагалися врятувати якомога більше людей.

ТАМАРА ВОРОНЦОВА, доцент кафедри дитячих хвороб

«В принципі тоді не важко було. Тоді був такий емоційний підйом, що особливо і до Революції Гідності і вже після того, як це відбулося. Тому що ми відчували підтримку всього народу. Емоційно було потім важко, потім було – так. Особливо, коли підеш на Інститутську».

Поміж лікарями було багато студентів, які тільки опановують професію. Один з них, п’ятикурсник Михайло. Зараз він долучився до громадської організації «Білі берети», яка здійснює медичну допомогу на Сході країни. Хлопець пригадує, на Майдані довелося не тільки займатися перев’язками, а й хірургією.

МИХАЙЛО ДЕНИСЮК, студент 5-го курсу ТДМУ

«Найважче, це коли вже так посеред ночі ліг спати і чуєш коли несуть купу кроків борців, як приносять когось на ношах і потрібно було вставати, потрібно було йому допомагати».

На зібранні в медуніверситеті лікарям Майдану вручилиподяки та грамоти. Окрім того, на заході створили Тернопільський осередок всеукраїнської громадської організації «Медики майдану».

ТАМАРА ВОРОНЦОВА, доцент кафедри дитячих хвороб

«Мета досить широка цієї організації – це і об’єднання медиків, захист медиків, захист бійців, які вертаються з АТО. Це і психологічна, і медична допомога їхня. Це створення різноманітних наукових проектів, і міжнародних також».

Серед іншого члени осередку допомагатимуть  українським воякам, як тим, що воюють на Сході, так і тим, що вже повернулися додому.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top