Ви знаходитесь: Головна / Новини / В Тернополі відкрили барельєф Іванні Блажкевич

В Тернополі відкрили барельєф Іванні Блажкевич

Школа-ліцей №9, окрім імені Іванни  Блажкевич та музею в її честь, відтепер пишається і барельєфом письменниці. На днях відбулося його урочисте відкриття.

ГРИГОРІЙ РИБАК, директор ТНВК «Загальноосвітня школа-економічний ліцей №9 ім. І. Блажкевич»

«Іванну Омельянівну Блажкевич я знаю сам особисто, тому що виходець із того рідного села. Я з нею спілкувався, мої батьки з нею спілкувалися. І знаю її як педагога, як письменницю і як поета, як громадську діячку, як просто величезного патріота нашої Галицької землі».

Барельєф створив тернопільський скульптор Іван Сонсядло. За словами директора школи, автора обирали довго, однак робота цього майстра була найкращою.

ГРИГОРІЙ РИБАК, директор ТНВК «Загальноосвітня школа-економічний ліцей №9 ім. І. Блажкевич»

«Ніхто мені коштів не виділяв. Я не брав ні з бюджету, ні з батьків, ні з дітей. Це, скажімо, моя менеджерська справа».

Серед гостей, запрошених на відкриття, були онуки Іванни: Ярема та Іван П’ятківські, та правнучка – Ірина Рутило. Вони зізналися, пишаються своєю бабусею і вдячні, що сьогодні бережуть пам’ять про велику патріотку.

ІВАН П’ЯТКІВСЬКИЙонук Іванни Блажкевич

 «Її відкривають барильєф, а зразу згадується її життя. Які вона пережила такі, будем казати, і страждання і згадується ота її безмежна жертовність під час військових подій, під час Первої світової війни, під час Польсько-української війни»

 ІРИНА РУТИЛО, правнучка Іванни Блажкевич

 « Вона безмежно любила дітей. Що вона віддавала себе насамперед це дітям, жіноцтву і відповідно – дітям. Вона їх любила, і втративши своїх дітей, як казав пан директор, вона не впала на дусі, вона на оборот. Мене це дуже дивує, як вона знайшла сили, вона почала створювати дитячі садки по Галичині».

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top