Ви знаходитесь: Головна / Новини / До ювілею Катедри відбувся концерт

До ювілею Катедри відбувся концерт

Чвертьстоліття виходу Української греко-католицької церкви з підпілля відзначили духовно-мистецьким дійством. У Тернополі відбувся концерт з цієї нагоди. На заході побувала і наша знімальна група.

Духовенство і їхніх близьких зібрала в обласному драмтеатрі 25-та річниця Архикатедрального собору Тернополя та виходу Української греко-католицької церкви з підпілля. У цей день, розповідають священнослужителі, вшанували всіх, хто хоч і підпільно, але підтримував Церкву в часи заборони.

о. ВІТАЛІЙ КОЗАК, синкел Тернопільсько-Зборівської архієпархії УГКЦ:

«25 років тому настали зміни, які привели до скасування цієї заборони і легалізації церкви. І сьогодні якраз чверть столітній ювілей цієї події. І ці чверть століття є важними, тому що вони фактично продовжили довгі десятиліття існування церкви в підпіллі. Тому ми не могли пройти попри ту дату, не помітивши її».

МИХАЙЛО ПЕРУН, співорганізатор концерту:

«Дана програма у мистецько-поетичний спосіб показує страждання нашої Греко-католицької церкви протягом ХХ ст., її катакомбне життя».

Відвідувачам концерту презентували також збірник праць про Українську греко-католицьку церкву. З часом кількість примірників цього видання планують збільшити і поширити серед численнішої аудиторії.

о. АНДРІЙ-ІВАН ГОВЕРА, автор збірника «Літургія підпільної церкви»:

«Думаю, що можна буде в Катедрі, в нашому Катедральному соборі. Книжку невеликим тиражем видано, 2014 примірників з нагоди цього року. І вона передбачена на те, що буде передана в семінарії, в бібліотеки, для тих людей, які пережили цей період, для всіх бажаючих, охочих, які хочуть познайомитися з цим періодом».

Своїми спогадами із присутніми на заході поділилися й духівники, які особисто були прихожанами Греко-католицької церкви в роки заборони радянським режимом.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top