Ви знаходитесь: Головна / Новини / здоров'я / Епідемія грипу Тернопільщині наразі не загрожує

Епідемія грипу Тернопільщині наразі не загрожує

Не дивлячись на сиру та вологу погоду, грип області не страшний. Експерти кажуть, порівняно із попереднім тижнем відбувається зниження рівня захворюваності на ГРВІ. А до епідеміологічного порогу ще далеко.

На території Тернопільщини захворюваність на грип та ГРВІ утримується на рівні сезонної, відповідно до пори року. Епідемічні пороги не перевищені. А показники захворюваності є одними з найнижчих в Україні.

СВІТЛАНА МАЦІПУРА, головний спеціаліст ГУ Держсанепідслужби в області:

«Загальна захворюваність за останній тиждень серед населення області склала 23,6 випадки на 10тис населення, при епідпороговому значенні 51,6. Тобто, до порога ше такий великий в нас є запас. За останній тиждень захворіло 2530 осіб, із них діти склали 48%».

Ріст захворюваності прогнозують під кінець січня – на початок лютого. За даними ВООЗ на території України прогнозована циркуляція трьох штамів вірусу грипу. Тобто: AH1N1 (Каліфорнія), грип В (Массачусетс) та AH3N2 (Техас). Останній штам, за словами Світлани Маціпури, для даного епідсезону є новим. Тому, не зайвим буде подбати про вакцинацію.

СВІТЛАНА МАЦІПУРА, головний спеціаліст ГУ Держсанепідслужби в області:

«Ефективне щеплення саме в перед епідемічний період. Поки що в нас цей період перед епідемічний, коли, ще немає багато хворих. Потрібно робити щеплення. Щеплення є ефективним, безпечним. Щеплення саме проти грипу, і саме проти актуальних штамів вірусів грипу, які прогнозовані на даний епідсезон».

Епідеміологи кажуть, хоч вакцина поступає в досить обмеженій кількості, однак її можна придбати за власний кошт, і таки зробити щеплення.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top