Ви знаходитесь: Головна / Новини / Завдяки тернополянам військові на Сході спробують домашню кутю

Завдяки тернополянам військові на Сході спробують домашню кутю

Аби якомога більше вояків на Донбасі спробували на Святвечір кутю – тернопільські волонтерки зробили близько 400 наборів. Один такий набір важить близько 4 кг і розрахований на 20-25 бійців. Таким чином значна частина солдат таки посмакує різдвяною стравою.

Більше тижня небайдужі тернополяни допомагали продуктами, коштами та власним часом. Жителі міста старалися, аби солдати на Сході не залишився без солодкого атрибута свята.

ОКСАНА БУЧКОВСЬКА, координатор акції «Смаколики в АТО» в Тернополі:

«Ясно, що вони не вибирають можливість святкувати, не святкувати. В них свята немає там, але зберегти цю традицію Святої вечері, ми постараємося по можливості забезпечити якомога більшої кількості вояків».

Зробили дійсно чимало, бо виготовити набори – справа не дешева і не легка. Хоч зготували вже більше, ніж планували, однак, організатори кажуть, поки є час до Різдва, хочуть зробити ще кілька сотень наборів куті.

ОКСАНА БУЧКОВСЬКА, координатор акції «Смаколики в АТО» в Тернополі:

«Якщо порахувати собівартість одного такого пакету куті, то щоб закупити по гуртових оптових цінах: пшеницю, ізюм, мак і інші інгредієнти, виходить десь в районі 60 гривень, а це немало. В нас є і інші потреби, скажімо так, тому що, навіть, це елементарно пакет, в який треба запакувати інгредієнти, він коштує майже півтори, більше півтори гривні».  

Щоб виготовити кутю, активістки планують зібратися другого січня. Тому, кажуть, не зайвими будуть додаткові робочі руки. Хто не може посприяти фізично, просять допомогти коштами. Їх потрібно на купівлю тертого маку. Тому всі небайдужі можуть звертатися в офіс громадської організації «Самопоміч», що на Руській 52, а також слідкувати за оголошеннями у групі «Смаколики для АТО» в соціальних мережах.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top