Ви знаходитесь: Головна / Новини / З січня оформлятимуть біометричні паспорти

З січня оформлятимуть біометричні паспорти

З п’ятого січня у Тернополі оформлятимуть біометричні паспорти. Ці нові документи дають змогу подорожувати Європою, не відкриваючи перед тим жодної візи. Та для українців ця можливість стане реальною лише тоді, коли підпишуть Договір про режим безвізових поїздок.

У новому році перше, чим займеться обласне управління міграційної служби, буде оформлення біометричних паспортів. Відтак, виробити новий документ можна уже з п’ятого січня. І, на відміну від звичайного закордонного паспорту, біометричний буде зі сканованим відбитком пальця. Це, до слова, обов’язкова передумова підписання Договору про безвізовий режим. В управлінні міграційної служби ж кажуть, працювати з новими комплексами навчились та чекають на перших охочих.

ІВАН ЧУБАТИЙ, заступник начальника Управління ДМС України в області

«Для закупівлі й монтажу необхідного обладнання Уряд додатково виділив 150 мільйонів гривень. Завдяки цьому в грудні в приміщенні управління Державної міграційної служби України було встановлено обладнання для виготовлення біометричних паспортів. Також вже проведено навчання з працівниками та здійснено тестові випробування системи».

Хоч оформлювати біометричні паспорти розпочнуть із перших робочих днів січня, та все ж в управлінні міграційної служби радять тернополянам не квапитись.

ІВАН ЧУБАТИЙ, заступник начальника Управління ДМС України в області

«З початку січня буде діяти лише один комплекс. Ускладнює ситуацію й те, що в січні-лютому традиційно спостерігається й, так би мовити, «сезонне» зростання кількості бажаючих виготовити закордонний паспорт. Це пов’язано з тим, що багато наших співвітчизників, які працюють закордоном, на Різдвяні свята повертаються додому. Цей короткий період перебування в Україні вони намагаються використати для приведення до порядку документів. Передбачаю, що і цьогорічні святкові дні не стануть винятком».

До того ж, кажуть в управлінні міграційної служби, на початку січня працюватиме лише один комплекс по скануванні відбитків. А вже вкінці мають намір встановити ще шість. І оформити біометричний паспорт можна буде без затримок.

ІВАН ЧУБАТИЙ, заступник начальника Управління ДМС України в області

«Днями голова Державної міграційної служби України Сергій Радутний повідомив, що оформити біометричний паспорт у регламентному, тобто звичайному порядку вартуватиме 518 гривень, у терміновому – 775 гривень».

Нагадаємо, біометричний паспорт дає змогу подорожувати Європою, не відкриваючи перед тим жодної візи. Та для українців ця можливість стане реальною лише тоді, коли підпишуть Договір про режим безвізових поїздок, а не з моменту отримання документу.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top