Ви знаходитесь: Головна / Новини / З 11 по 14 грудня у Тернополі буде джазовий фестиваль

З 11 по 14 грудня у Тернополі буде джазовий фестиваль

Послухати джаз тернополяни матимуть змогу не три, а чотири дні. З одинадцятого по чотирнадцяте грудня у нашому місті відбудеться вже традиційний Міжнародний фестиваль «Jazz Bez».

Джазовий фестиваль у Тернополі вже став традиційним. Його цьогоріч проводять вдев’яте. Триватиме «Jazz Bez» не три, а чотири дні, а саме – з одинадцятого по чотирнадцяте грудня.

ОЛЕКСАНДР СМИК, заступник міського голови

«Хотілось би передноворічного настрою, і настрій цей розпочинається в Тернополі з 11 числа. І, якщо минулорічний фестиваль був присвячений Євромайдану, і на допомогу Євромайдану зголосилось багато музикантів грати, то цього року також це не виключення».

Відкривати фестиваль буде відома в усьому світі українська співачка та акторка Мар’яна Садовська.

ОЛЕГ МАКОГІН, директор фестивалю «Jazz Bez» у Тернополі

«В другому відділені Мар’яна Садовська буде виступати разом із Марком Токаром. І це буде такий виступ чотирьох жіночих вокалів і чотирьох контрабасів. Крім того, вони ще підготували, двоє тільки, Мар’яна Садовська і Марк Токар підготували ще окремий дует свій, який взагалі не показували нам. І це буде ще одним сюрпризом».

А вже наступного дня тернополян розважатимуть Володимир Зайцев та симфонічний оркестр Тернопільської філармонії. Цей тандем, каже ведучий фестивалю, склався ще минулого року. Та тоді їхній виступ припав на дні жалоби.

СЕРГІЙ ЛАЗО, ведучий концертів «Jazz Bez» у Тернополі

«Цей концерт, цей виступ його вже в нашому плані в «Джаз-безі» буде як би продовженням тої ідеї. Тобто коли Україна звертається до світу з любов’ю. І так само хоче отримати ту же любов, яку вона відчуває зараз від усіх країн».

Тринадцятого грудня тернополяни матимуть змогу послухати українсько-польський колектив «Футуретно» та тріо «Шофар». А вже четвертого дня фестиваль пройде не, як попередні, у драмтеатрі, а в Архикатедральному соборі. І саме тому, що львівський колектив виступатиме у храмі, кажуть організатори, тернополянам платити за вхід не доведеться.

ОЛЕГ МАКОГІН, директор фестивалю «Jazz Bez» у Тернополі

«Із такою програмою, яка називається «Есхатофонія». Ну, оскільки виступ буде в храмі, то і музика відповідна буде там звучати. Це будуть візантійські церковні співи, григоріанські хорали, але незвичність цього всього і взагалі відношення до джазу буде в тому, що обігруватись це буде саксофоном і іншими інструментами».

Джазовий фестиваль, що запланували на ці чотири дні, кажуть його організатори, буде, як ніколи, українським. І зовсім не тому, що проходитиме у Тернополі. А через репертуар і склад музичних колективів.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top