Ви знаходитесь: Головна / Новини / Каркас кіоску в центрі Тернополя… спиляли

Каркас кіоску в центрі Тернополя… спиляли

У центрі Тернополя знесли каркас магазину. Основу майбутньої торгової точки заклали підприємці. Але мешканцям будинків навколо не сподобалося таке сусідство. Що відбулося далі, побачите в нашому сюжеті.

У суботу вранці, у дворі будинку, на Руській, 19 зібралися його мешканці. Люди виступили проти зведення перед їхніми вікнами торгового кіоску. Кажуть, що споруда займе дитячий майданчик і клумби, які самі ж висаджують.

ЛІДІЯ КАНСЬКА, мешканка будинку поруч:

«Де діти граються? Пісок 10 років не завозився, лавки всі поломані. І якщо ми просимо, то нам ще щось зроблять. Але я кажу, подивіться, хто б дозволив сьогодні в своїй квартирі, на своїй присадибній ділянці, щоб вони дозволили забрати квітник? Подивіться, чим він кому мішає? Тут діти бігали, квіточки нюхали».

Подружжя, яке орендує цю ділянку, розповідає, спершу хотіли звести на ній благодійний центр.

орендар ділянки:

«Хотіли пожертвувати на волонтерський центр, щоб вони собі тут мали приміщення що тут треба збирати. Але люди не дають нам».

Пояснюють, усі необхідні документи на зведення кіоску, в них є. Дозвіл на будівництво отримали ще два роки тому. Але почати роботи змогли тільки зараз.

орендар ділянки:

«Нас не було на місці. От ми приїхали і розпочинаєм будову. Отак мало виглядати. В нас тут стояв торгівельний павільйон, він виглядав не так як треба. Сказали нам: «Будь ласка, зробіть так, як треба, і працюйте дальше».

На цьому розійшлися до понеділка. А в перший день тижня на місці зібралися знову. До цього часу каркас обгородили стрічкою. Але позиція мешканців за два дні не змінилася.

МАРИНА ПАСІЧНИК, мешканка будинку поруч:

«Це єдина, мабуть, одна з кількох зон, яка залишається вільною від забудови. Тому що будівництво зразу за цим будинком, на вул. Валовій, починають з порушенням архітектурних норм теж починають будівництво, хочуть розпочати будівництво торгово-офісного комплексу».

Проти споруди виступили також місцеві активісти. Вони болгарками зрізали каркас. То ж підприємці застали на місці орендованої ділянки лише уламки запланованого магазину. Обурилися, що невідомі незаконно знищили їхнє майно. Адже ділянку підприємці орендують вже багато років.

ЗОРЯНА КАЙЗЕР, орендар ділянки:

«– Ми орендуєм цю ділянку вже 15 років. – Договір оренди, бачите, в якому році зроблений, перший договір? – Дивіться. – Дальше всі дозволи, всі договори, в мене всі є продовження, і Левків – садіть в тюрму всіх».

Раніше на цій ділянці підприємці мали кіоск. Потім міська влада зобов’язала їх привести його у відповідний для центру міста вигляд. Договір оренди, який у подружжя закінчився навесні, вже продовжили. Проте за словами начальника управління архітектури, підприємцеві дозволяли користуватися в кілька разів меншою частиною, не зачіпаючи клумби. І чому він зайняв більшу територію – невідомо.

ВАСИЛЬ БЕСАГА, начальник міського управління архітектури:

«Ото центральна частинка, де йому дали. От цей павільйончик і от ця діляночка, що йому надана. Те, що він десь там поставив його з сторони, я не знаю, є ж погодження, те, що землю йому десь там дали для обслуговування вліво-вправо. Але він якраз мав стояти на цьому місці».

В управлінні муніципальної поліції Тернополя кажуть, міська влада також планувала ліквідувати споруду.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top