Ви знаходитесь: Головна / Новини / мистецтво / Картини в’язнів у художньому музеї

Картини в’язнів у художньому музеї

Мистецтво в’язнів представили на днях у художньому музеї. Постійнодіюча виставка – «Переображення Господньою любов’ю», мандрує Україною вже більше року. А Тернопіль став 12-тим містом, в яке вона завітала.

Мета виставки – подолати відчуження та реінтегрувати в суспільство людей з місць позбавлення волі. Експозиція включає 113 робіт. За словами заступника директора художнього музею, така виставка для міста є унікальною, бо аналогів Тернопіль ще не бачив.

ОЛЬГА ВАВРИК, заступник директора обласного художнього музею

«В основному тут представлені ікони. І ми так трошки згрупували цю експозицію: ікони виділили окремо. Є багато робіт вишитих, то ми також їх виділили окремо, в таку групу. І окремо виділили світські такі картини – це живопис, пейзажі, ілюстрації до творів літературних. Думаю, ця виставка буде цікава для тернополян».

КОСТЯНТИН ПАНТЕЛЕЙ, протоієрей, керівник відділу ПК УГКЦ з душпастирства в пенітенціарній системі

«Не багато нас готові прибути до в’язнів. Але така форма нейтральна чи безпечна форма такого спілкування через мистецтво. Ми бачимо через їхні твори, що це є люди, наші співгромадяни, які також свої роботи пишуть як певний меседж, який ми маємо зрозуміти. Що вони кличуть до нас, що ми хоч покарані, але ми не хочемо бути відчужені від соціуму».

За словами Костянтина Пантелея, твори можна придбати. За згодою авторів, виручені кошти спрямують на потреби Центру соціальної адаптації для жінок. А кошти отримані за картини тернопільських в’язнів-митців передадуть воїнам в зоні АТО.

КОСТЯНТИН ПАНТЕЛЕЙ, протоієрей, керівник відділу ПК УГКЦ з душпастирства в пенітенціарній системі

«Якщо з якоїсь причини ці твори десь не розкупляться, то вони підуть в похідну каплицю в ті частини, саме з Тернопільщини, де служать також наші капелани, які супроводжують військових в місцях бойових».

До слова, пересувна виставка в художньому музеї триватиме до 19 грудня. Далі, за словами організаторів, експозицію повезуть до Львова, Івано-Франківська та Миколаєва.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top