Ви знаходитесь: Головна / Новини / мистецтво / Козацькі традиції відновила сучасна молодь

Козацькі традиції відновила сучасна молодь

Молодь з різних куточків країни показала в Тернополі бойовий гопак. Змагання з українського виду мистецтва відбуваються в багатьох містах нашої держави. Та найпопулярніший гопак все ж на Заході. Чому, розкаже наш кореспондент.

Українське мистецтво бойовий гопак активно відроджується сьогодні. Ним займаються від малого до великого, як хлопці, так і дівчата. Так і на змагання з бойового гопака, що відбулись у Тернополі, приїхало чимало тих, хто займається цим мистецтвом.

ТИМУР СУДАК, учасник змагань (м. Нетішин) :

«В бойовому гопаку є удари всякі цікаві, ногами б’ють, нагородження дають. І ще розказують нам всякі різні лекції і все. – А допомагає тобі бойовий гопак рости сильним, мужнім? – Да, допомагає».

ЮЛІЯ БОГАЧ, учасниця змагань (м. Нетішин) :

«Для мене то зовсім не складно. Я би сказала, що, можливо, то мені було дано з народження таким займатися, саме бойовими мистецтвами. Тренування відбувається в нас однаково, що для дівчат, що для хлопців. Якихось поблажок тому що я дівчина, то ніколи такого не було. Я маю тренуватися на рівні хлопців. Якщо я не буду тренуватися, то я не буду показувати досягнення свої, не буде у мене високий рівень».

Як розповідають тренери, популярність бойового гопака набирає обертів. Що приємно, тішать і результати тих, хто ним займається.

ІГОР ІЩУК, тренер з бойового гопака (м. Тернопіль) :

«З того часу, коли ми почали відправляти своїх хлопців на змагання, завжди були призові місця. Зачасту це перші. В своїх категоріях завжди майже беремо перші місця: як на обласних змаганнях, так само на чемпіонатах України. Стоїть ідея – виховати лідера, людину, яка в житті може пробитися, не бійця, а комплексно-розвинену особистість».

ВЛАДИСЛАВ ЛАВНІКОВИЧ, тренер з бойового гопака (м. Нетішин) :

«Пробуджуються гени українські і молодь починає обирати своє. Хоча немає якоїсь пропаганди, немає державної підтримки. Але люди знаходяться, люди шукають свого рідного, приходять, пробують, ходять в шароварах, співаєм українські пісні, так само в нас тренування починаються – молитва, пісня».

Та популярність гопака, все ж, збільшується, переважно, на заході країни. Український дух і традиції поки що не знайшли необхідної підтримки в східних регіонах.

ВОЛОДИМИР ПИЛАТ, президент Міжнародної федерації бойового гопака:

«Львівщина, та західна сторона більше трошки розвинена. Схід, Центр України – менше, тому що проти нас йшов шалений терор, нам вішали ярлики, що ми там готуємо бойовиків, терористів, банд-формування. Тренерів залякували. І в Харкові нашого тренера просто пригрозили – якщо він не виїде з Харкова, то його просто вб’ють, змушений був хлопчик виїхати. Так само в Донецьку в нас хлопець півроку тренував і півроку кожен день йому погрожували».

На змагання з бойового гопака у Тернополі чекали майже тридцять років. Переможців обирали поетапно, впродовж двох днів, у різних категоріях.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top