Ви знаходитесь: Головна / Новини / Місцеві волонтери виготовляють бойлери для бійців

Місцеві волонтери виготовляють бойлери для бійців

Місцеві волонтери, що кілька місяців виготовляли саморобні буржуйки для бійців, тепер взялись і за виробництво бойлерів. І для більшого комфорту з’єднали ці дві конструкції в одну.

Полегшити перебування бійців на Сході та зробити його якомога комфортнішим намагаються місцеві волонтери. А саме виготовляють бойлери. Роблять їх із газового балону, який встановлюють на буржуйку. Таким чином, каже тернополянин Тарас Білан, хлопці на Сході зможуть і помитись, і зігрітись, і ще й приготувати їжу. Адже конструкція розкладається.

ТАРАС БІЛАН, волонтер

«В який заливається водичка. При виробництві дуже просто, краник знизу, заливний отвір зверху. В даній ситуації ця трубка використовує роль відведення парових газів в бліндажі. Вона виходить назовні. Якщо потрібно залити, це дуже просто робиться. Одним порухом руки знімається це. Стакан, відповідно, військовий, ви розумієте, щоб не побилося. Стакан закрувтися – заливається водичка. Відповідно після цього знімається, все ж на дроті, щоб трималося, і відкручується».

Підігріти воду бійці зможуть за дві години. І температура її, каже волонтер, буде така ж, як і температура гарячої води у квартирі. А якщо бійці використовуватимуть не дрова, а вугілля, то зробити це вдасться ще швидше.

ТАРАС БІЛАН, волонтер

«Звичайний піддув, який працює. Він має бути обов’язково знизу і більше нічого. Велика топка, тобто щоб хлопці мали можливість закидати дрова великого об’єму, щоб не рубати щоразу на маленькі кусочки. Тобто це основні вимоги – велика топка і піддув знизу. Ручків тут немає. Вони не потрібні, все вигорає до дна».

Бойлери, розповідає волонтер, виготовляти почали нещодавно. Усього зробили двадцять штук, і вже передали їх на Схід. Зараз готують наступні партії. Тарас Білан каже, бойлери дуже зручні в користуванні. У них бійці можуть набрати воду і, не боячись, що вона розіллється, перевозити. Також їх можна зачепити на БТРи, і використовувати як душ.

ТАРАС БІЛАН, волонтер

«Якщо ви взяли рукою, зірвали. Розумієте, переносний, розборний. Тобто ці гаки чіпляються окремо на броню танка, відповідно буржуйка також чіпляється на гаки окремо. Куча маленьких трубок наварених. Якщо є потреба щось підігріти, тобто посушити взуття чи тут, чи тут, чи тут. Тобто 12 трубок».

Саморобну конструкцію вже встигли охрестити «Тернопіль 4». Фінансово вона не є затратною, адже усі необхідні для її виготовлення елементи волонтерам привозять тернополяни. І робити ці бойлери також допомагають люди.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top