Ви знаходитесь: Головна / Новини / ЖКГ / На бруківці завжди слизько

На бруківці завжди слизько

Зима дісталася і до Тернополя. Снігопади у місті поки що незначні, але перший лід на дорогах уже з’явився. Як борються із ним комунальники, з’ясовували наші кореспонденти.

Через незначні опади тернопільські вулиці у ніч на понеділок покрилися льодовою кіркою. Та для комунальників міста це не стало несподіванкою. Як повідомили в управлінні житлово-комунального господарства, ретельно стежать за прогнозами синоптиків. Тому за кілька годин до снігопадів, одразу починають посипати:

«Є 8 піскорозкидувачів, а 7 маршрутів. Тобто один завжди в нас в запасі. Тому проблеми немає. Він це проходить буквально за 2 години».

Так і в понеділок 8 піскорозкидачів сипали суміш протягом ночі. На пішохідних зонах розкидають шлак доріжками, завширшки з метр. І радять тернополянам ходити саме посипаною частиною.

ОЛЕГ СОКОЛОВСЬКИЙ, заступник начальника управління ЖКГ міськради:

«На бульв. Чорновола 2 стежки було зроблено для людей. Жіночка йшла саме між стежками. Зрозуміло, що вона впала. Я її піднімаю і кажу: – «Жіночко, ну є 2 стежки. Чому ви не йдете по посипаній?» – «Вибачте, я задумалася». Перейшла на стежку, пішла далі».

Тернополяни, яких ми зустріли на вулицях міста, з проблемами слизьких доріг цієї зими ще не стикалися.

РУСЛАНА та ПЕТРО :

«Ні, ну ще зараз наразі немає такої необхідності. Сніг тільки починається. Ще нормально. Можна ходити ще. Працюєм».

п. БОГДАН:

«Нормально. Горілку тільки що пили і нормально».

п. ГАННА:

«Нам добре ходити поки що».

п. МИХАЙЛО :

«Я вже пенсіонер. Як йду – дивлюсь під ноги. Не дивлюсь куди там, на жінок, а під ноги дивлюсь. Краще мені ходити по цьому, як посиплять мені шлаком чорним. Чорний шлак і в мене всі туфлі і вся квартира».

«А як піску нема? То що робити?»

В управлінні житлово-комунального господарства повідомили, що цього сезону посипатимуть дороги екологічною сіллю червоного кольору. Вона не заважає потім рости насадженням. Та основна проблема – на дорогах з бруківкою.

ОЛЕГ СОКОЛОВСЬКИЙ, заступник начальника управління ЖКГ міськради:

«Стара базальтова бруківка – на неї що сип, що не сип, вона все рівно буде слизькою. Тому тернополяни вже знають, що коли йдуть Центром міста, особливо центральні там, дамба і т.д., бруківка базальтова і потребує вже спеціального взуття. Якщо людина йде там в осінньому взутті, буде дуже слизько, незважаючи на те, що вона посипана, вона практично зроблена таким полу кругом і вона практично не має шероховатості, практично з неї все сходить. Тому ми завжди попереджаєм – має бути зимова хода, має бути зимове взуття і треба бути обережним, як би не посипали комунальники, проблема слизькоти не знімається ніколи».

Незначна проблема цієї ночі виникла на дорогах у мікрорайонах Кутківці та Пронятин. Але до ранку, запевнив Олег Соколовський, посипали й там. Комунальники закликають громадян дбати про власну безпеку, пересуватися тільки посипаними ділянками, носити не слизьке взуття і рухатися, нахиляючи тулуб трохи вперед.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top