Ви знаходитесь: Головна / Новини / На Тернопільщині потурбуються про розвиток водних видів спорту
На Тернопільщині потурбуються про розвиток водних видів спорту

На Тернопільщині потурбуються про розвиток водних видів спорту

Тернопіль хочуть зробити центром проведення міжнародних чемпіонатів. На черговій сесії облради депутати затвердили програму розвитку водних видів спорту в області на 2015-2018 роки. Представники місцевої влади розповідають: до облради та облдержадміністрації звернулися представники 5-ти федерацій з пропозиціями щодо проведення у нашому місті змагань різних рівнів, зокрема, і чемпіонатів світу. Придатним для цього місцем вважають Тернопільський став. Однак, хоч потенціал – неабиякий, щоб проводити такі змагання на належному рівні, кажуть в облдержадміністрації, потрібна й відповідна інфраструктура.

 ЛЕОНІД БИЦЮРА, заступник голови Тернопільської ОДА:

«Саме основне питання – це, власне, створення достатньої інфраструктури для проведення таких змагань, розміщення учасників, всі відповідні вимоги, які ставлять федерації для проведення змагань різних рівнів».

Новоприйнята програма передбачає, насамперед, створення комунальної установи – Центру розвитку водних видів спорту, а також реконструкцію тернопільського веслувального каналу. Його спорудження, каже Леонід Бицюра, розпочали ще у 1988. Втім, зараз канал знаходиться не в найкращому стані.

ЛЕОНІД БИЦЮРА, заступник голови Тернопільської ОДА:

«Вже до 1992 року, дійсно, в нього вже був стан готовності 60 %. В період з 1992 року цей канал, трибуни активно розкрадалися за, скажемо, бездіяльності владних структур. Відповідно, дійсно, ми відстали від тих самих білорусів, де був аналогічний проект реалізований».

Голова колегії суддів України з веслування на байдарках і каное Богдан Балабан розповідає: Тернопільщина має неабиякий досвід в проведенні міжнародних змагань. Подібні тут відбувалися ще понад два десятки років тому.

БОГДАН БАЛАБАН, голова колегії суддів України з веслування на байдарках і каное:

«На ці змагання приїжджали європейські країни, приїжджали уже наші друзі сьогодні прибалти. І в подальшому, коли запрацює цей наш канал, як веслувальний, але, крім того, я так думаю, що цей канал буде як культурно-спортивний центр. Не тільки як для проведення змагань, а також і для  відпочинку, для проведення різних спортивних заходів і інших, для населення області, для дітей, для інших спортивних шкіл».

Крім того, планують відремонтувати навчально-тренувальну веслувальну базу обласної спортивної школи «Буревісник».

Втілення ж в життя програми загалом, вважають в облдержадміністрації, дасть змогу не лише готувати спортсменів належного рівня, а й допоможе залучити населення до систематичних занять фізичною культурою, а Тернопіль зробити більш привабливим для туристів та інвесторів.Адже, якщо задумане вдасться реалізувати, то вже невдовзі наше місто прийматиме спортсменів як з України, так і з-за кордону.

ЛЕОНІД БИЦЮРА, заступник голови Тернопільської ОДА:

«Наша основна задача – це до 18 року, а саме, за рахунок 15, 16, 17 і початку 18 року підготувати всю необхідну інфраструктуру для якісного проведення Чемпіонату України з веслування на байдарках і каное, Чемпіонату України з веслування на човнах-драгонботах, Чемпіонату світу по ловлі риби».

ЛЮБОМИР ШИМКІВ, Почесний президент обласної федерації риболовного спорту:

«Було погоджено про те, що тут буде проводитись Чемпіонат світу, відповідно, при підготовці певній, по фідеру. Наші досягнення по фідеру і та акваторія, про яку ми сьогодні ведемо мову, дозволяє провести і Чемпіонат світу зимовий. От, Тернопільщина виграла 2 таких тендери». 

Коштів для реалізації програми потрібно немало, кажуть представники обласної влади – понад 300 мільйонів гривень. Втім, з бюджету планують взяти лише трохи більше 2-ох.

ВІКТОР МАЦИКУР, директор департаменту усправах сім’ї, молоді, фізичної культури і спорту ОДА:

«В нас є чітке переконання, що, якщо об’єднати ресурси, ресурси, які  ми можемо отримати з місцевого бюджету, інвесторів, які можуть вкласти кошти, ми можемо цей проект зробити, і ми повинні його зробити». 

 

 

Автор: Ірина Худобá-Луциків

Ірина Худобá-Луциків
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top