Ви знаходитесь: Головна / Новини / Пенсіонери допомагають тернопільським бійцям на Сході

Пенсіонери допомагають тернопільським бійцям на Сході

Плетіння маскувальної сітки в центрі соціальних служб відтепер для пенсіонерів і трудова терапія, і хобі, і причина для зустрічей. Зізнаються, як тільки дізналися, що вояки мають потребу у такій допомозі – одразу взялися за роботу. Зараз, невтомно працюють вже над третьою сіткою, яку як і дві попередні передадуть тернопільським бійцям.

СВІТЛАНА ЧАЙКІВСЬКА, інструктор з трудової терапії відділення соціально-побутової адаптації:

«Спочатку ми сплели таку маленьку сітку два на два, ось вона в нас є.  І ми її вже давно здали, потім друга в нас була сітка велика: два метри в нас була шириною і вісім довжиною. Щодня до нас приходило по десять-п’ятнадцять людей. Вони приходили в різні проміжки часу, коли-кому вигідно і плели цю сітку. Ми її вже також віддали. Це у нас вже третя велика сітка над якою ми вже працюємо третій день».

Офіцеру запасу, Вільяму Цегольнику – сімдесят один. За своє життя працював від механіка до директора фабрики. Зараз він щодня окрім, вихідних, приходить в центр соціальних служб і допомагає плести маскування для армії. Каже, його обов’язок, як пенсіонера і громадянина – допомагати зараз країні.

ВІЛЬЯМ ЦЕГОЛЬНИК, пенсіонер:

«Ми повинні відчувати це душею. Які можуть бути важко, там важко, важко тим людям, які воюють. І ми не можем бути байдужими».

Пані Марія радіє, що також може допомогти, хоч здоров’я далеко не таке, як в молодості. Разом із іншими пенсіонерами вже встигла зв’язати 20 пар теплих шкарпеток для тернопільських бійців.

МАРІЯ СТОЙКО, пенсіонерка:

«Допомога моїх сусідів-пенсіонерів. Як носочки, так білизна, так ті шнурочки – вони всьо приходять і всьо друть. Навіть, така лікарка Шевчук, 83 роки, вона прийшла, канєшно, задихається від того, але ми дремо, ті в’яжуть, ну і шо, по мірі можливості пенсіонери допомагають».

Окрім вище переліченого, пенсіонери шиють маскувальний одяг з парашутної тканини. Кажуть, речі саме з такої тканини прилади нічного бачення не помічають.

СВІТЛАНА ЧАЙКІВСЬКА, інструктор з трудової терапії відділення соціально-побутової адаптації:

«Крім того ми ще шили для наших воїнів такі костюми маскувальні, які пригодяться їм для снайперів. Люди приходили, нам дали велику тканину, ми її розпороли і по ескізу ми її пошили. Люди пришивали в нас самі ґудзики».

Десять таких костюмів вже відправили 72-й бригаді батальйону «Тернопіль». А в планах вже пошиття весняного маскувального одягу, який робитимуть з мішковини.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top