Ви знаходитесь: Головна / Новини / мистецтво / Презентували перший роман-комікс в Україні

Презентували перший роман-комікс в Україні

Вперше в Україні видали книжку у вигляді графічного роману. Відтепер тернополяни мають змогу відкрити для себе Львів часів Австрійської імперії очима Івана Франка.

Повість Івана Франка «Герой поневолі» – отримала нову форму і вигляд. Графічний роман – так називають автори свою адаптацію. Цей новий тип літератури вже давно відомий в Європі. Він розрахований на візуалів, де сюжет передається більше ілюстраціями, ніж словами. Роман-комікс «Герой поневолі» став результатом клопіткої роботи із документами та архівами, кажуть автори.

КИРИЛО ГОРІШНИЙ, адаптатор тексту та співавтор концепції 1 тому повісті «Герой поневолі»

«Ми давно знайомі з прекрасним художником Міхай Тимошенком, який теж емігрант, можна сказати, у Львові, бо він приїхав з Румунії. Я сам з Парижа. Ми з’єднали наші сили, наше бачення, щоб народити такий твір і ми протягом двох років з перервами працювали над, скажем, народженням такого твору. І ми потихенько стали навіть фанатами, франкознавцями, можемо, навіть, як екскурсоводи тепер працювати у Львові».

Малюнки роману виконані у форматі деталізованої чорно-білої графіки. Кожна сторінка передає динаміку та окрему сцену подій. Художник, Міхай Тимошенко, каже, така форма не випадкова. Адже ця графіка передає значно більше змісту і деталей, ніж кольорова. Та й читачам книжка з чорно-білим друком є доступнішою в ціні.

МІХАЙ ТИМОШЕНКО, художник та співавтор концепції 1 тому повісті «Герой поневолі»

«Робити її мистецькою і сприймати атмосферу, як чорно-біла фотографія або старі фільми. Знаєте, як Чарлі Чаплін, старі фільми, вони мають свою атмосферу. І, відповідно, ми хотіли берегти такий дух Львова, який нагадує ті часи, і не хотіли дуже яскраву, кольорову, не занадто попсову. Ми зупинилися, сказали: давайте робимо все-таки мистецький проект і має бути цікаво».

Події в повісті дотичні до революції 1848 року в    Австрійській імперії, зокрема у Львові. Барикади, боротьба, різноманіття поглядів та питання самовизначення – і тоді, і зараз є на часі. Хоча автори, зізнаються, таке співпадіння подій є випадковим. Адже, два роки тому не думали, що в Україні тема революції знову стане актуальною.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top