Ви знаходитесь: Головна / Новини / здоров'я / Під час канікул – медичні навчання

Під час канікул – медичні навчання

Надавати домедичну допомогу навчали педагогів. Вчителям тернопільських шкіл провели курс першочергового порятунку потерпілих. Що вчили освітяни, покажемо у сюжеті Вікторії Кравець.

Поки учні на канікулах, тернопільські вчителі вчаться самі. Уроки в них не з математики чи географії, а з домедичної допомоги:

«Кровотеча припинилася або зменшився потік крові, значить, джгут накладений правильно. Якщо бачимо, рука посиніла, як в даному випадку, легкий, ми притиснули лише вени, тобто джгут накладений невірно і неефективно. Ми його розпускаємо і накладаємо сильніше. Тобто рука має побіліти».

«Або ставимо руку на грудну клітку і спостерігаємо за рухами руки, чи піднімається, або можна нахилити вухо до рота і послухати, чи вислуховується дихання. Якщо маємо дзеркальце, можна приставити дзеркальце і подивитися, чи немає спітніння дзеркальця».

Основи першої допомоги вчителі проходили й раніше. Проте дещо забувається, а деякі стандарти взагалі змінилися.

СЕРГІЙ ОСТАП’ЮК, вчитель фізики Тернопільської ЗОШ № 10 :

«90% того, що говорили, ми вже раніше зустрічали. Але деякі новини вони говорять, навіть медицини, що раніше там треба було натискати енну кількість разів, там трошки менше 30 разів, вже кажуть, 60-100 разів. Наприклад, кров з носа нам казали раніше, ми думали, що голову треба закидати назад, тримати її, поки кров перестане. Сьогодні нам кажуть, треба голову вниз тому, щоб кров витікала вперед».

Передати вчителям все, що потрібно знати про надання допомоги, за короткий курс занять важко. Проте початкові необхідні навики вони все ж можуть здобути, кажуть організатори навчання.

НАДІЯ ЯРЕМА, проректор з лікувальної роботи ТДМУ ім. І.Горбачевського :

«Звичайно, що цього мало. Але як би там не було, по перше, елементарні навики все таки вони отримують, і по-друге, ми намагаємося навіть протягом цих 2-х год. коли проводять навчання, створити невеличкі групи, в яких можна навчати і відпрацьовувати отримані навички».

Для курсу домедичної допомоги обрали саме період шкільних канікул. Проводити цей час на навчанні вчителі не проти.

МАРІЯ ГУЦАЛ, директор Тернопільської школи-колегіуму ім. Патріарха Й. Сліпого :

«Саме канікули для нас, педагогів, це поглиблення своїх знань, це є підготовка, щоби достойно зустріти своїх вихованців вже коли канікули закінчаться. І шкодувати, я думаю, що ніхто не шкодує, бо навіть коли ми складали списки, адже ми отримуємо тут сертифікати, то були бажаючі».

Навчати вчителів домедичної допомоги запропонували профільні управління міськради.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top