Ви знаходитесь: Головна / Новини / «Піккардійська терція» розповіла історію пісні «Пливе кача по Тисині»

«Піккардійська терція» розповіла історію пісні «Пливе кача по Тисині»

Піснею «Пливе кача по Тисині» українці можуть насолоджуватися вже десятки років. Та минулої зими ця композиція зазвучала по-іншому. Вона стала так званим реквіємом Небесним героям. Під «Пливе кача» в останню путь проводжали перших загиблих на Майдані – Сергія Нігояна та Михайла Жизневського.

АНДРІЙ КАПРАЛЬ, учасник вокальної формації «Піккардійська терція»

«Ми почули, що саме їх ховали під цю пісню, і, як потім виявилось, наші друзі розповіли, що це була улюблена пісня Жизнєвського. І він, можливо, відчував, можливо, ні, ми не можемо цього стверджувати, але він сказав своїм друзям: «Якщо я загину, що я хотів, щоб на моєму похороні звучала ця пісня».

А зараз вона супроводжує усі похоронні процесії вбитих бійців на Сході.

АНДРІЙ КАПРАЛЬ, учасник вокальної формації «Піккардійська терція»

«Я не знаю, як на Сході України, але по Галичині всіх бійців, які загинули в АТО, так само ховають під цю пісню. Так воно вийшло. І вона, напевне, має все-таки якийсь символізм в тому. Люди самі обрали».

У виконанні «Піккардійської терції» вперше пісню «Пливе кача по Тисині» українці почули у 2001. У той рік, кажуть учасники вокальної формації, вони записали композицію, та співали її ще задовго до того, але тільки для рідних і друзів. Пісня, розповідають «піккардійці», українська народна. Її багато хто вважає лемківською. Та коріння композиції насправді сягає Закарпаття, а саме Хустського району.

СЛАВКО НУДИК, учасник вокальної формації «Піккардійська терція»

«Початок Другої світової війни, коли почався розподіл Європи. Декілька сотень українських стрільців, вояків загинуло у битві з мадярською армією. От, і українців пускали по Тисі. Таким чином, демонструючи, що буде з тими, хто піде проти мадярів».

Раніше, кажуть вокалісти, пісню «Пливе кача» виконували не так часто. А зараз українці хочуть чути її чи не на кожному концерті. Оскільки пісня не нова, і виконують її багато інших співаків і музичних гуртів, кажуть учасники «Піккардійської терції», вони адаптували її під себе. Та й узагалі, розповідають вокалісти, вони горді за те, що народились в Україні та мають можливість виконувати багато народних пісень.

СЛАВКО НУДИК, учасник вокальної формації «Піккардійська терція»

«Розумієте, і маємо щастя від Бога бути вихованими на українських традиціях. Тобто ми, кожен з нас, знає, звідки ми є, розумієте, родом, на відміну від багатьох українців по паспорту. Розумієте, і це вже така філософія в нас є глибока, навіть вже формальна філософія, тобто маю на увазі формаційна філософія всередині групи, що ми мусимо себе позиціонувати, ідентифікувати з Україною».

До слова, у Тернопіль «Піккардійська терція» приїхала в рамках західноукраїнського туру.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top