Ви знаходитесь: Головна / Новини / Реальні кадри Майдану та АТО показали в Тернополі

Реальні кадри Майдану та АТО показали в Тернополі

Тернополянам показали фільм про реальні події Майдану та АТО. Документальну стрічку «Сильніше, ніж зброя» презентували в нашому місті 5 грудня. У фільмі зібрали події з початку Євромайдану до сьогоднішньої війни на Сході.

ІВАН БАННІКОВ, режисер монтажу:

«Ми не хотіли підносити щось, чи диктувати, чи ще щось. Ми просто склали спогади. Не конкретну хронологію, а саме спогади. От якби вас зараз спитали, як було на Майдані, і у вас там в голові – раз і промайнуло з початку до кінця все. І у фільмі, мабуть, ми намагалися саме це сказати, що пам’ятайте, що це було, і не треба забувати про те, що є і ще не закінчилося».

Особливий фільм не лише його достовірністю, а й унікальністю моментів. Так операторові стрічки вдалося відзняти смерть першого Героя Майдану та обстріл  Донецького аеропорту.

КОСТЯНТИН КЛЯЦКІН, режисер фільму:

«В цей госпіталь, куди не можна було потрапити взагалі нікому. А він туди потрапив, тому що його туди принесли як би з простріленою рукою, пораненого. І на сусідньому столі помирав вже Нігоян в цей час. І він взяв камеру і почав знімати те, що відбувалося. Він зняв першу смерть. Він ще зняв, як намагалися реанімувати Жизневського і першу реакцію, коли прийшов той капітан, чи хто, коли міліція приїхала. І взагалі, він просто тому, що він був на передовій, тому що його поранили тоді, він зняв такі кадри».

Авторами фільму «Сильніше, ніж зброя» є творче об’єднання «Вавилон 13», яке утворили молоді люди на початку Євромайдану. Група працює на волонтерських засадах і власним обладнанням. Відзняті «Вавилоном 13» кадри стали основою документального циклу «Зима, що нас змінила».

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top