Ви знаходитесь: Головна / Новини / гроші / Тернополю дадуть кредит на осучаснення водопостачання

Тернополю дадуть кредит на осучаснення водопостачання

Тернополяни споживатимуть воду, очищену завдяки сучасним технологіям. У місті стартував проект «Тернополю – чиста вода!». Обласному центру виділили 36 з половиною мільйонів доларів інвестицій на модернізацію водопостачання і водовідведення.

Тернопіль отримав понад 590 мільйонів гривень інвестицій на модернізацію системи водопостачання і водовідведення Тернополя. Кредит виданий Міжнародним банком реконструкції та розвитку та Фондом чистих технологій. Погасити борг Тернопіль має за 18 і 20 років відповідно. В рамках проекту планують збудувати: станцію знезалізнення води, фільтрувальну, мережі водопроводу та каналізації, новітню систему біоочищення стоків, цех механічного зневоднення мулу тощо. Перш за все, закуплять обладнання, каже директор «Тернопільводоканалу» Володимир Кузьма.

ВОЛОДИМИР КУЗЬМА, директор КП «Тернопільводоканал»:

«Лабораторне обладнання для 2-х лабораторій. Тендерна документація в нас на фініші, проходить останнє погодження в Світовому банку супроводження проекту. Якщо все буде нормально, то ми, в принципі, готові в грудні починати закупівлю. Далі в нас також невеличка така закупівля – це придбання 4-х транспортних одиниць: 2 одиниці ескалаторної техніки і 2 одиниці – це каналопромивочна машина і асигнаційна машина».

Крім цього, у планах: замінити системи знезараження води та стоків, обладнати каналізаційні очисні споруди, встановити 599 загальнобудинкових лічильників, модернізувати водозабори, оптимізувати системи подачі та розподілу води. Такі заходи, каже міський голова, окупляться Тернополю за кілька років і не позначаться на тарифах.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Якщо сьогодні всі мережі і всі основні засоби, які має «Тернопільводоканал», їхня початкова вартість по балансу становила 100 млн. грн., початкова, це та, що була складена спочатку, коли Тернопіль тільки відбудовували, то зараз ми отримуємо 590 млн. грн. Тобто ми отримуємо реально в 6 разів більше, ніж було вкладено в місто з початку його створення, Водоканалу. І сьогодні основна мета, я думаю, для кожного тернополянина – це відкрити кран і пити чисту воду і знати, що ця вода буде знезаражена».

Під розподіл інвестицій загалом потрапили 10 водоканалів в Україні. Реалізація проекту в Тернополі передбачена до 2021 р. Та втілити заплановане в місті можна й протягом 3-4 років. Осучаснення водоканалізаційного господарства доволить не лише підвищити якість питної води, а й збільшити економію споживання електроенергії в межах 20-25%.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top