Ви знаходитесь: Головна / Новини / Тернополянки готують солодощі, приправлені віршами
Тернополянки готують солодощі, приправлені віршами

Тернополянки готують солодощі, приправлені віршами

У них гамірно та весело. А на невеликій кухні заледве вистачає місця для усіх охочих допомогти. І це при тому, що зібрались ще й неповним складом, жартує Оксана Заваденко. Жінка разом із іншими небайдужими уже кілька тижнів займається приготуванням вітамінних батончиків для бійців на Сході.

ОКСАНА ЗАВАДЕНКО, готує солодощі

«Почалося з того, що наш пластовий курінь, старшопластунський пластовий курінь «Рутенія», започаткував таку ініціативу. Дівчата спочатку у Львові. Але це були не батончики, а, тобто, просто суміш, фасована у півлітрові відеречка пластикові. Ми підтримали цю ініціативу львівських дівчат. З відеречка того такого пластикового не дуже зручно їсти та й діставати. І ми вирішили спробувати батончики. Тобто ту саму суміш, що робили і в відеречка, ми просто обкатуємо в кунжут. І за рахунок того воно вже не липне і потім в харчову плівку».

Пані Оксана розповідає, солодощі дуже корисні, у них багато вітамінів. До того ж, приготовані вони з любов’ю та надією і не лише від тих, хто працює на кухні, а й від тих, хто привозить тернополянкам необхідні для батончиків складники.

ОКСАНА ЗАВАДЕНКО, готує солодощі

«Тут є родзинки, є арахіс, є журавлина. До речі, журавлина ще там немелена. Сушеня, горіхи грецькі, горіхи, які є, які ще приносять. Правда, в основному ми грецькі горіхи, соняшник, журавлина, чорнослив, курага. Це все вітамінізовані, висококалорійні продукти, і мед, звичайно».

ЛЮБА СНІТИНСЬКА, готує солодощі

«Один мішає, другий формує котлетки, третій вже розкатує батончик, четвертий замотує в фольгу. І дівчата наші в листи і в стрічечки».

От, власне, останній процес приготування і став родзинкою вітамінних батончиків. Бо ці тернополянки свої солодощі обгортають теплими словами Олени Теліги.

ОКСАНА ЗАВАДЕНКО, готує солодощі

«Її вірші багато в чому надихали і нас. І ми сподівалися, що надихнуть солдатів там, і стануть для них приємністю не лише поїсти, а й якісь теплі слова, слова любові. Правда, Любця?».

ЛЮБА СНІТИНСЬКА, готує солодощі

«Ми й, власне, ще й дописуємо і свої слова, звичайно, і подяки, і так підтримки хлопцям. І не тільки Олена Теліга. В нас і Василь Симоненко, Стус».

Адресувати свої побажання вирішила і наша знімальна група. Аби не зраджувати традиції, яку започаткували дівчата, зверху на папері ми написали кілька рядків із вірша Олени Теліги, а знизу – власне послання. У наш невеликий лист тернополянки пообіцяли загорнути один із батончиків, який згодом потрапить на Схід.

А ще дівчата кажуть, дуже вдячні за допомогу усім, хто допомагає та підтримує їх.

ЛЮБА СНІТИНСЬКА, готує солодощі

«Ми також хотіли ще й подякувати всім людям, які долучаються і допомагають нам в тому. Тому що всі ці продукти це в більшості зараз вже допомога людей, різних людей. І дякуємо за те, що допомагаєте. І, насправді, долучаєтесь до такої хорошої справи».

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top