Ви знаходитесь: Головна / Новини / мистецтво / У Тернополі зробили дідух у формі тризуба

У Тернополі зробили дідух у формі тризуба

Подивитися на найрізноманітніші дідухи та інші традиційні різдвяні прикраси можуть всі охочі. Подібну виставку в Тернополі відкрили вже втретє. Кожного року експозиція поповнюється новими предметами. Зокрема, цього разу, серед іншого, представилий оригінальний дідух у формі тризуба.

ІВАН ГЕРЦ, директор обласного Центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді:

«Тут зібрані експонати, які стали переможцями нашої традиційної виставки «Замість ялинки – зимовий букет». І в цій обласній виставці-конкурсі є одна номінація, «Українські традиції». І от ми на огляд громади міста Тернополя представили найкращі експонати, які були відібрані на нашій обласній виставці».  

Більшість виробів виготовлені руками маленьких вихованців Центру еколого-натуралістичної творчості та учнів місцевих шкіл. Цікаво й те, що злакові культури, які є основним матеріалом, діти також виростили самостійно на земельних ділянках. Умовно, каже Іван Герц, експозицію поділили на кілька частин.

ІВАН ГЕРЦ, директор обласного Центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді:

« В першій частині, центральній, це «український дух». Друга частина представлена така оригінальна композиція – українське село зустрічає Різдво, де зроблені поробки із природного матеріалу. І третя частина нашої виставки – різдвяні композиції. Тобто, з трьох таких частин складається наша виставка. В цілому, це понад 70 експонатів представлені на цій виставці».  

Серед експонатів – і чи не найбільший в Україні 8-миметровий дідух. Оскільки висота стелі у виставковій залі – трохи нижча, його довелося поділити на кілька частин – інакше він просто не вміщався.

ВАСИЛЬ КАРМАЗИН, начальник управління культури та мистецтв міськради:

«Так вийшло, що погодні умови не зовсім сприяють нам сьогодні. Хотілося б, така була задумка, щоб він стояв перед Українським домом, в повний ріст. Але поки що, практично, шкода його зруйнування».

Хоч чи не основний акцент виставки – саме на дідухах, організатори не оминули увагою і трохи призабутий, але не менш цікавий звичай – плетіння різдвяних павуків.

ГАЛИНА ГЕВКО, керівник гуртків обласного Центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді:

« Також є оберегами і нашого народу, які символізують злагоду, мир в домі, щастя, благополуччя».

Діятиме виставка до 23 січня вже наступного року, в Українському домі.

ВАСИЛЬ КАРМАЗИН, начальник управління культури та мистецтв міськради:

«Гадаю, що така виставка, яка тут є, в Українському домі, – це буде дуже приємним подарунком для наших тернополян. Тому що кожен вдома має 1 дідух, ну, 2 дідухи, а тут може подивитися і для себе взяти якусь цікаву ідею, і на наступний рік виконати своїми руками».

Окремо в Українському домі представили і роботи, які беруть участь в конкурсі на кращий макет різдвяної шопки.

 

 

Автор: Ірина Худобá-Луциків

Ірина Худобá-Луциків
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top