Ви знаходитесь: Головна / Новини / гроші / Як наповнюватимуть бюджет під час кризи?

Як наповнюватимуть бюджет під час кризи?

Як наповнюють бюджет під час економічної кризи? Яких реформ слід очікувати українцям? Над чим ще починає працювати новообрана Верховна Рада? Ці питання з місцевими журналістами обговорив народний депутат з Тернопільщини Роман Заставний.

Нагнітання щодо складної економічної ситуації в Україні, невиправдане, вважає народний депутат Роман Заставний. Адже багато людей не розібралися у змінах щодо соціальних виплат. І робити остаточні висновки можна буде лише після прийняття бюджету. А поки що доводиться виправляти помилки попередньої влади, які, наприклад, позбавили виплат освітян Тернопільщини.

РОМАН ЗАСТАВНИЙ, народний депутат України:

«Бюджет поступив минулого року. Обласна рада розглядала? Що завадило обласній раді, коли була повнота влади, прийняти бюджет, змінити бюджет, відкоригувати? От мені тепер скажіть, що їм заважало? Депутатський корпус більшість – політична сила, обласна рада, керівник, з повагою ставлюся до Василя Петровича, – це його повноваження, голова адміністрації, люди, які ініціюють зміни до бюджету – жодних кроків не зробили».

Сьогодні громадяни в один голос заявляють про необхідність реформ. Але у свою чергу, лікарі хвилюються, як працюватимуть після змін. Натомість Роман Заставний запропоновані Урядом реформи підтримує. Тільки так у державі вдасться змінити ситуацію на краще. Також нардеп пропонує по-іншому нараховувати соціальні виплати. Замість пільг, на які йдуть суттєві витрати із бюджету, давати допомогу тим, хто її реально використає. А от наповнювати державну казну в період фінансової скрути можна багатьма способами.

РОМАН ЗАСТАВНИЙ, народний депутат України:

«Якщо запровадити, скажімо, навіть систему «електронна акцизна марка», ми передбачаємо, що бюджет може додатково отримати 3 млрд. грн. Це більше, ніж весь бюджет нашої Тернопільської області. Джерел є дуже багато. Державі треба систематизувати роботу із тими коштами, які є, і треба встановити зрозумілі і прозорі правила гри для бізнесу. Якщо йде питання наповненості соціальних фондів, то ми говоримо, що треба вивести заробітну плату з тіні».

На Тернопільщині Роман Заставний пропонує збільшити виробництво зернових, оскільки воно прибуткове. Необхідну для його обробки інфраструктуру можна одержати, запустивши повноцінно наші спиртзаводи. Об’їзну дорогу з балансу міста депутат ініціює передати Службі автомобільних доріг. Це позбавить міський бюджет частини витрат. А акцизний збір з паливно-мастильних матеріалів сплачувати не за протяжністю доріг, а за спожите. Щодо виборів до місцевих рад наступного року, участь «Народного фронту» в них Роман Йосипович підтвердив.

РОМАН ЗАСТАВНИЙ, народний депутат України:

«Однозначно, що будем брати участь. А чи будем безпосередньо висувати свою кандидатуру на голову нашої міської ради, я думаю, що це зарано говорити. Можу точно сказати, що я не буду балотуватися, на цей раз точно. Не пройдений етап. Я думаю, що всьому свій час».

Найближчим часом Роман Заставний підніматиме у стінах парламенту й питання безвладдя на Тернопільщині. Адже це неприпустимо, що в економічно складний час і період війни область залишається без голови адміністрації, міліції та Служби безпеки.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top