Ви знаходитесь: Головна / Новини / Як уникнути вимикання світла?

Як уникнути вимикання світла?

Уникнути неочікуваних вимкнень електроенергії – можна. Потрібно зменшити навантаження шляхом простої економії електрики в побуті. До того ж, окрім світла, заощаджуються і кошти із сімейного бюджету, кажуть експерти.

Застосовуючи методи економії, можна зменшити споживання електроенергії до 50%, а то й більше. Приміром, до 30% електрики вдасться заощадити, якщо завжди вимикати за собою світло. А 75-80% – якщо користуватися енергозберігаючими лампами, які до того ж мають більший термін використання, ніж звичайні. А світлодіодні – ще й додатковий рівень екологічності.

БОГДАН ГЕВКО, аспірант факультету аграрної економіки та менеджменту ТНЕУ

«Енергозберігаючі лампи, такі як ми звикли бачити, тобто спіральні. Їх ціна більш дешевша, ніж світлодіодних, термін використання також варіюється, деякі є, що і до семи років. Якщо в годинах – то 10-15 тис. годин, до 30. Світлодіодні ж пропонують, їхній термін придатності і термін служби йде від 50 до 100 тис. годин».

Богдан Гевко наголошує, електроенергію, яку використовують для освітлення під’їздів та сходової клітки, ЖЕКи перераховують в квартплату. Тому варто подумати про заощадження електрики і там. Для прикладу – встановити світильники із вмонтованими датчиками руху з економними лампочками. Вони самі, при потребі, вмикають чи вимикають світло у під’їздах.

БОГДАН ГЕВКО, аспірант факультету аграрної економіки та менеджменту ТНЕУ

«Вони реагують на рух людини. Є типи датчиків, які виключають можливість того, що буде реагування, навіть, на тварину. Тобто виміряються теплотою, об’ємом і рівень, також, встановлення датчиків руху може бути такий, де тільки буде реагувати на людину. Є можливість вибрати скільки секунд буде освітлюватись даний датчик. Це такий найбільш ефективніший».

Вартість зі встановленням таких світильників в середньому від 100 до 200 гривень, тому в них малий термін окупності, каже експерт. А на одному світильнику за добу економиться до 60% електроенергії.

Щоправда, ще більш економним і вигідним рішенням проблеми є  сонячні батареї. Встановити їх можна не лише на дахах приватних будинків, а й на багатоповерхівках.

БОГДАН ГЕВКО, аспірант факультету аграрної економіки та менеджменту ТНЕУ

«Будуть встановлюватися вони на відкосах і на підвіконнях вікон, тобто таким чином десь до сонячної сторони. Можна буде встановлювати на будинках, відкосах дахів і відкосах віконних рам».

Таким чином можна не лише забезпечити свій будинок електроенергією, а й  за «зеленим тарифом» продавати її державі.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top