Ви знаходитесь: Головна / Новини / гроші / Бюджет прийняли, щоб не розпустили облраду?
Бюджет прийняли, щоб не розпустили облраду?

Бюджет прийняли, щоб не розпустили облраду?

Бюджет Тернопільщини–2015 здатний забезпечити життєдіяльність області протягом року. Головний кошторис нарешті затвердила облрада. Та процес вийшов не таким легким і швидким, як би цього хотілося. Детальніше розповімо в наступному сюжеті.

Бюджет Тернопільщини обласна рада, хоч і за новою схемою, та все ж прийняла. Після 2-х днів засідань і балачок не по темі, головний кошторис на 2015-й затвердив 61 депутат. Один із них голосував піднятою рукою і саме його голос став вирішальним:

«61 депутат. Бюджет прийнятий».

Загалом бюджет Тернопільщини–2015 склав 5 цілих 8,5 млрд. грн. У резервний фонд заклали трохи більше 10 млн. Та в процесі запас може досягти і 26-ти мільйонів, прогнозує обласна влада. Мінімальна зарплата становить 1218 грн а з грудня підніметься на 160 грн. Схвилювало окремих депутатів, чому  в кілька разів менше запланували цього річ на охорону здоров’я. Та директор департаменту фінансів пояснив, що ця галузь регулярно отримує і спонсорську допомогу.

СТЕПАН СКИБИЛЯК, директор департаменту фінансів Тернопільської ОДА:

«В минулому році лікувальні установи області отримали 25 млн. грн. спонсорської і благодійної допомоги. А спонсорська і благодійна допомога у бюджеті не планується. Тобто власні надходження бюджетних установ не менші, як в минулому році, те, що вони заробляють».

Новинкою в прийнятті цьогорічного бюджету став процес його формування. За принципом децентралізації, місцевій владі дали більше самостійності в розподілі грошей.

ОЛЕКСАНДР СТАДНИК, голова бюджетної комісії Тернопільської облради:

«Що зроблено державним бюджетом? Через бюджетні механізми змінені відносини міжбюджетні. Сьогодні всі бюджети стали самостійні. Їм дано розрахунок по доходах, тобто дано податки, рахуйте собі, плануйте доходи і утримуйте все, що хочете в межах тих коштів, які ви зберете».

На думку народного депутата Романа Заставного, який був присутній на прийнятті обласного бюджету, грошей Тернопільщина отримала достатньо. Тепер залежить, як місцева влада ними розпорядиться.

РОМАН ЗАСТАВНИЙ, народний депутат України:

«Ми провели роботу, яка повинна була б дати певний поштовх для розвитку області. Це Тернопільська область отримала в державному бюджеті додаткові дотації в розмірі 745 млн. грн. Це величезний резерв. Найгірше те, що серед депутатського корпусу, який вже є старожилом Тернопільської області, оскільки працює вже 6 років повноцінних, вже в березні буде, так само не було бажання вникнути, але спробувати змінити відношення системи влади і порушити той баланс, який укорінився при попередній, як ми завжди звикли казати, злочинній владі».

До речі, у стінах Тернопільської ОДА говорили і про те, що не прийнявши місцевий бюджет, обласну раду могли розпустити. То ж, можливо, саме це підштовхнуло депутатів проголосувати за кошторис на 2015-й рік.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top