Ви знаходитесь: Головна / Новини / гроші / Бібліотека-довгобуд житиме?

Бібліотека-довгобуд житиме?

Тернопільські довгобуди мають шанс на «життя». За обласну бібліотеку, яку зводять ще з 1986 року, візьмуться на державному рівні. Документи на будівництво планують передати в Уряд. Що буде в приміщенні бібліотеки, з’ясовувала наша знімальна група.

Відомі в Тернополі довгобуди можуть запрацювати. Зрушення у добудові обласних бібліотеки та архіву слід чекати завдяки втручанню держави. В якому стані сьогодні заплановані книго- і документозбірні, оглянули народний депутат Роман Заставний та виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації Іван Крисак. Обоє визнали, що майже 10 тисяч квадратних метрів для бібліотеки – забагато. А вже напівзруйновану будівлю негайно потрібно завершувати. Для прикладу, бокові сходи, які вели на другий поверх, вже знесли через будови навколо.

ІВАН КРИСАК, в.о. голови Тернопільської ОДА:

«Для бібліотеки сьогодні таких великих площ не треба. Частину площ, думаю, залишимо все таки за бібліотекою. А якусь суттєво велику частину – треба знайти застосування. Сьогодні війна і, скажем, особливо в держави просити кошти не приходиться. Я думаю, це повинен бути якийсь інтересний, оригінальний проект, за участю всіх заінтересованих, може, в т.ч. і держави».

Віддати частину приміщення для не менш потрібних проектів радить і нардеп Роман Заставний. Зізнається, що вже були певні ідеї щодо використання будівлі.

РОМАН ЗАСТАВНИЙ, народний депутат України:

«В 2009 р. ми детально обстежували ці території і мали наміри безпосередньо в цьому приміщенні зробити сесійну залу для Тернопільської міської ради. І відверто кажучи, я абсолютно неприємно здивований – ті руйнування, які відбулися за 5 років, є практично критичними для цієї будівлі. Оця територія, де ми зараз стоїмо, так само зараз знаходиться в приватній власності, а тут є об’єкти, які, знову ж таки, побудовані за бюджетні, за державні кошти. Тобто є пряме нанесення збитків державі. Я думаю, що прокуратура повинна негайно реагувати на такі речі».

Документацію на будівництво обласної бібліотеки народний депутат передасть голові Кабміну Арсенію Яценюку. Чиновники сподіваються, що із залученням державних органів влади та інвесторів довгобуд вдасться завершити.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

1 коментар

  1. тернополянка

    може Заставний і Крисак щось зроблять, або по крайній мірі не дозволять свободівцям розкрадати. Проект землеустрою на зем. ділянку під бібліотеку був погоджений при Заставному на всіх рівнях. Але прийшла “Свобода” до влади і не затвердили рішенням МР. І почалось відскубування землі. А в Тернопільській ОДА Бицюра почав роботу із вивчення поверхових планів бібліотеки і дозволом на відчуження землі . Для цього і затіяв ліквідацію управління кап. будівництва і поставив керувати регіоналку Чумак, яка зовсім далека від будівництва і не має профільної освіти.

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top