Ви знаходитесь: Головна / Новини / мистецтво / Виставку робіт Я. Гніздовського відкрили у Краєзнавчому музеї

Виставку робіт Я. Гніздовського відкрили у Краєзнавчому музеї

Виставку робіт уродженця Тернопільщини, що більшу частину свого життя провів закордоном, Якова Гніздовського відкрили у Краєзнавчому музеї. Крім картин, на огляд містян представили й фотосвітлини сім’ї Гніздовських.

Більшу частину свого життя уродженець Тернопільщини Яків Гніздовський провів в Америці. Багато малював, адже це, згадують науковці, було як його улюбленою справою, так і покликанням. По собі залишив сотні картин і гравюр. Із невеликою частиною спадщини тернополяни можуть ознайомитись у Краєзнавчому музеї. Днями там відкрили експозицію робіт, приурочену сторіччю з дня народження художника.

ГРИГОРІЙ ШЕРГЕЙ, директор департаменту культури, релігій та національностей ТОДА

«Тут є збірка з наших музеїв, це – картини, які було передані родиною, спадкоємцями Гніздовського в свій час у наші музеї. Тобто тут представлені оригінали картин, які є у фондах Краєзнавчого музею, у фондах Художнього музею, у фондах Борщівського краєзнавчого музею. Ми будемо мати також тур цих картин музеями нашої області. Це буде 8 музеїв, будуть представлені картини».

Відбулось у Краєзнавчому музеї і клубне спецпогашення конвертів, які виготовили спеціально на сторіччя з народження художника. На відкритті виставки, крім науковців та охочих познайомитися з творчістю Гніздовського, був також його племінник. Якого, до слова, назвали на честь дядька.

ЯКІВ ГНІЗДОВСЬКИЙ, племінник художника

«Він сказав, що необхідно самому працювати. Ніхто не навчить художника бути художником, хіба що ремісником. А так, якщо ти сам досягнеш чого-небудь, то честь тобі і хвала. Тільки так, тільки праця, труд».

Цьогоріч проведуть і ряд інших заходів, присвячених творчості Якова Гніздовського, каже директор департаменту культури Григорій Шергей. Адже 2015-й на Тернопільщині оголосили роком графіка.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top