Ви знаходитесь: Головна / Новини / здоров'я / Діти в дитсадках не отруїлися, а заразились ротовірусною інфекцією

Діти в дитсадках не отруїлися, а заразились ротовірусною інфекцією

Не отруєння, а ротовірусна інфекція поклала на лікарняне ліжко вихованців дитячих садочків номер 16 та 38. Спеціальна комісія провела там розслідування та встановила, це були різні спалахи, не пов’язані між собою. Семеро дітей із шістнадцятого садочку захворіли в межах однієї групи. Ймовірно, через інфіковану на початкових стадіях дитину, розповідає начальник відділу епідеміології. А в 38 садочку причини ховалися в недотриманні санітарних вимог.

МАРІЯ ПАВЕЛЬЄВА, начальник відділу епідеміології ГУ Держсанепідслужби в області:

«Є виявлені позитивні результати серед контактних осіб. Це як декретовані працівники самого закладу, відповідно є 4 серед дорослих, і також є серед діток.  В 38 садку було досить багато виявлено порушень, і, відповідно, які все ж таки сприяли тому, що така велика кількість діток захворіла в 5 групах. Ну, перш за все, там порушення перспективного меню було. Тобто, наявність забороненої небезпечної відзначення продукції – це печінковий паштет».

Окрім того у 38-му садку неправильно зберігали продукти, порушували правила відбору добових проб, використовували кухонний посуд не за призначенням. Ці та інші порушення санітарних вимог сприяли поширенню ротовірусної інфекції серед дітей, кажуть спеціалісти.

ОЛЬГА ПОХИЛЯК, начальник управління освіти і науки міськради:

«Згідно розпорядження міського голови працювала комісія по 38 садочку. В ході роботи комісії завідуюча виявила бажання звільнитися. Написала заяву за згодою сторін. На сьогоднішній день вона звільнена. Виконує обов’язки одна з вихователів».

А щодо 16 садка, то там суттєвих зауважень з боку санстанції не було, каже Ольга Похиляк. Тому, враховуючи те, що причина не в отруєнні, а в ротовірусній інфекції, ніяких дисциплінарних покарань для персоналу не буде.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top