Ви знаходитесь: Головна / Новини / гроші / З’явився проект нового бюджету на 2015 рік

З’явився проект нового бюджету на 2015 рік

 

2015-й ознаменувався для українців змінами в податковому та бюджетному законодавстві. Відповідно, цьогорічний  кошторис країни, та міст зокрема, формували по-іншому. Зменшили фінансування з державного бюджету. Для прикладу, Київ більше не даватиме грошей на культуру та спорт, їх видатки лягають повністю на плечі місцевих. Однак, за словами мера, в новому проекті кошторису Тернополя, майже кожній галузі фінансування не зменшили, а, навпаки, збільшили. Зокрема, житлово-комунальному господарству виділили на 64 мільйони гривень більше, ніж минулого року.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«По-перше, ми значно збільшили фінансування на утримання житлово-комунального господарства міста. Навіть, ті самі податки, про які ми говоримо, податок на нерухомість і все інше піде на проведення ремонтів і утримання наших доріг, дворів, прибудинкових територій. Тобто має бути зроблено чимало для проведення ремонту дворів, міжквартальних проїздів, має бути придбання, як я вже говорив, нових тролейбусів, відкриття нових закладів охорони здоров’я, відкриття двох нових садочків і п’ятьох додаткових нових груп. Тобто, якщо нам вдасться реалізувати те, що заплановано, то ми до кінця року повинні позбутися проблеми черг дитячих садочків».

Передбачені кошти і на продовження програми екологічного транспорту в місті.  В планах придбати ще 8 чеських тролейбусів-гармошок та побудувати нові тролейбусні лінії.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Будівництво нових тролейбусних ліній – чотири мільйони сто тисяч гривень. Пропонується збудувати щонайменше дві тролейбусних лінії, попередньо це ті, де є готові проекти. Це тролейбусні лінії, які мають сполучати вулиці Лучаківського – вулицю Тролейбусну, а також вулиці Морозенка і в напрямку до другої лікарні».

Що ж до наповнення казни, то за новим податковим законодавством, цьогоріч з’явилися додаткові джерела надходжень в бюджет. Йде мова про податок на нерухомість, на дорогі автомобілі, державне мито, плату за адмінпослуги та акцизний збір на алкогольні напої, тютюнові вироби і паливо. В сумі, за рахунок нових податків місто додатково отримає 73 мільйони гривень. Стосовно плати за нерухомість, то за словами Сергія Надала, є пропозиція збільшити розмір пільгової житлової площі з шістдесяти квадратних метрів, до сімдесяти.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Більшість людей, які проживають в двох-трьохкімнатних квартирах, їхня площа становить понад 60 квадратних метрів: 64, 65, 67. Тому, щоб не страждали від цього податку найменш захищені категорії населення, ми пропонуємо збільшити пільгову площу, яка буде не оподатковуватися до 70 метрів квадратних. Всі, що зверх 70 метрів квадратні, будуть сплачувати податок на нерухомість. Крім того, пропонується ввести пільговий податок на нерухомість для учасників Антитерористичної операції».

Проголосувати за проект бюджету на 2015-й рік депутати міськради повинні на сесії, вона запланована на 27 січня.

 

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top