Ви знаходитесь: Головна / Новини / здоров'я / Коляда для бійців у лікарняних палатах

Коляда для бійців у лікарняних палатах

У  психоневрологічну лікарню, де зараз проходять реабілітацію захисники Батьківщини, завітав різдвяний вертеп. Молодіжна спільнота «Знамення», за ініціативи волонтерів Логістичного центру допомоги бійцям АТО, вирішила створити для наших воїнів святкову атмосферу.

ХРИСТИНА ФЕЦІЦА, волонтер Логістичного центру допомоги бійцям АТО:

«Окрім підтримки, яку ми робимо хлопцям туди. Частково, ми возимо продукти харчування, ви вже знаєте, допомогу. Ми намагаємося не залишатися байдужими і до тих бійців, які страждають після перебування в зоні АТО. Тому  ми намагаємося і їх чимось підтримати, допомогти і якось їх підбадьорити дух. Хоча вони і  так міцні дуже духом».

Християнська Молодіжна спільнота «Знамення» при парафії священномученика Йосафата у вертепі показала епізод з народження Христа. Були там як знайомі персонажі – ангели, пастушки, три царі та Ірод, так і нові, серед яких юрист. Суть сценки – одвічна боротьба добра і зла, в якій, звичайно ж, перемагає світла сторона.

НАТАЛЯ, учасниця вертепу:

«В Україні є свої тепер проблеми, переживання і, відповідно, текст написаний від переживань наших внутрішніх. Тобто ми, обов’язково, саме головне молитва і побажання в нашому вертепі – це йде за мир. Радість і мир – це саме головне, що от потрібне нашим серцям і нашим душам».

Підтримати дух бійців приїхали і представники хору ОУН-УПА міста Збараж. Вони кажуть, патріотичні пісні у їхньому виконанні не залишать байдужими нікого.

ЯРОСЛАВ БРЕГА, голова братства ОУН-УПА Збаразької управи:

«Якщо дозволять лікарі, то ми, і в нас патріотичні пісні такі, шо і живого, і здорового за душу візьме. Якщо дозволять, то ми і такі пісні заспіваємо. А ні, то виконаємо колядок, повінчуємо: трошки по-своєму, трошки по-веселому. Щоб люди відчули, що на Україні свята йдуть».

До слова, з початку бойових дій на Сході, в психоневрологічній лікарні пройшли реабілітацію близько півсотні українських бійців. Тут безкоштовно їм надають повний комплекс послуг, включно із ароматерапією, фізичними та водними процедурами. Ігор – боєць із зони АТО, в лікарню потрапив після Різдва. Каже, на Сході, дуже не вистачає домашнього затишку та радості від новорічно-різдвяних свят.

ІГОР, боєць із зони АТО:

«Хочеться, щоби більше такого вертепу, більше таких поглядів доносилися туди, на Схід, де зараз наші хлопці, де мої побратими. Хочу, щоб їм так само волонтери, якщо при змозі, зробили такий самий концерт. Бо, повірте, їм так само хочеться того українського, домашнього, нашого західного. Скажу відкрито, західного такого тепла різдвяного».

Після закінчення театралізованого дійства, і глядачі, і гості разом  заколядували.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top