Ви знаходитесь: Головна / Новини / Люди доброї волі

Люди доброї волі

Слово «волонтер» перекладається як людина доброї волі. Їхня роль для України за останній рік набула особливо важливого значення. У Тернополі чи не найбільшим осередком волонтерів є Логістичний центр допомоги бійцям АТО.

ТАРАС ГЕРМАН, волонтер Логістичного центру допомоги бійцям АТО (м. Тернопіль):

«Наша робота зараз вже не є якось такою типово, скажем, в понятті того волонтер. Тому, що це для нас вже стало великою частиною нашого життя. І займає, якшо не весь вільний час, то скажем, левову частку цього часу».

Одними з тих, хто швидко навчився бути волонтером, стали і херсонські активісти. Після анексії Криму, вони вирішили підтримати українських бійців, яких відправили захищати кордони, і почали на території своєї області збирати для них допомогу.

ОКСАНА ЖІЛЯЄВА, представник волонтерського руху  (м. Херсон):

«Кидають нам хлопців. Молодих хлопців кидають голих-босих. Степ. Мінусова температура вночі, вітри сильні, нема де заховатися. Дерев немає. І просто, хлопці, взагалі, сплять десь там в якихось корівниках старих, десь на землі, десь ще щось. А ми на них дивилися, вони приїхали, вони не мали що їсти, води немає, зовсім. І почали отак потихенько, потихенько, і тепер сталося так, до речі, тепер на разі, що в нас зараз є. В нас зараз є два благодійних фонди: фонд «Захист» і Фонд милосердя та здоровя в Херсоні».

За час воєнних дій на Сході в Україні виникло чимало волонтерських організацій, у кожної з них є чим допомогти бійцям. «Білі берети», до прикладу, вчать рятувати життя собі та побратимам. Ось уже чотири місяці тернопільські лікарі-волонтери проводять вишколи для бійців в зоні АТО та колег із інших міст України. Кажуть,  тактична медицина відрізняється від цивільної. І не кожен лікар, без попередньої підготовки, впорається із бойовими пораненнями.

ВІКТОР ШАЦЬКИЙ, лікар-волонтер (ГО «Білі берети»):

«Були, навіть, такі випадки, нам хлопці говорили, що «якби ми хоча б десяту частину того знали, до того як нас відправили чи в Дебальцеве, чи в Іловайськ», то вони нам, навіть, по прізвищах називали, що на їхню думку, цих хлопців можна було б врятувати. Такшо, я думаю, що ми займаємося, наша організація займається порядною справою, враховуючи то, що за останній час, практично, як і збройні сили, так безпосередньо, так і частково медична служба в них практично розорена».

Волонтери кажуть, запалу та сил у них вистачить, щоб працювати аж до повної перемоги. От тільки без допомоги пересічного українця їм не обійтися. Адже для того, щоб в Україні знову запанував мир, потрібні зусилля кожного.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top