Ви знаходитесь: Головна / Новини / Миру в Україні просили пластуни на «Різдвяній Свічечці»

Миру в Україні просили пластуни на «Різдвяній Свічечці»

«Різдвяну Свічечку» миру запалили тернопільські пластуни. Традиційне свято з колядками, вертепами і гарним настроєм організували скаути нашого міста. Основною темою дійства було очікування миру в Україні.

Уся пластова родина – від малого до великого зібралася на традиційну «Різдвяну Свічечку». В Українському домі «Перемога» відтворили звичаї, яких скаути дотримуються вже не один десяток років.

НАТАЛІЯ ГАЙДУК, голова Тернопільського Пласту:

«В 1950 р. вперше була проведена закордоном Різдвяна Свічечка. І вже коли Пласт відновлювався в Україні в 90-х рр., то українці також перейняли цю чудову традицію. Кожного року ми збираємося усією такою пластовою родиною, приходять як і активні пластуни, так і пластуни, котрі вже відійшли від активного пластування, також батьки, родичі, знайомі, друзі і всі разом колядуємо, показуємо вертепи і проводимо добрий настрій».

Напередодні «Різдвяної Свічечки» пластуни виступали з вертепами, колядували у домівках бажаючих тернополян.

МАРЯНА УДИЧ, пластунка:

«Ми спочатку виставили оголошення в Інтернеті і багато людей зголошувалося. Ми їздили по різних хатах, колядували. Нам за це давали гостинці, іноді давали навіть гроші. Ми спеціально готували вертеп, костюми. І коли ми зайшли в першу хату, було страшно, думали – от зараз не сподобається і нас виженуть. Але потім ми ввійшли в смак і людям подобалось, і деякі навіть підспівували нам, аплодували навіть».

До самого концерту пластуни готувалися з грудня. Вести захід доручили молодшим своїм представникам.

ОСТАП ГУРНЯК, ведучий «Різдвяної Свічечки–2015»:

«Ми дуже довго готувались до цього свята, бо я це перший раз, і я хотів якнайгарніше це зробити, щоб на наступний раз я це тоже зробив».

Маленькі пластуни, які вже не вперше беруть участь у «Різдвяній Свічечці», розповідають, що їм подобається у дійстві найбільше.

ОЛЕСЯ СВЕРБИВУС, пластунка:

«Коли всі співали і робили вертеп».

МАРІЯ КОЛОДІЙ, пластунка:

«Свічечки в нас проходили так, ми новацтво і ми деколи починаємо Свічечку, деколи закінчуємо, а деколи – посередині неї. І нам подобається Свічечка. І ми виносимо завжди Вифлеємський вогонь миру, як наймолодші».

СОЛОМІЯ УДИЧ, пластунка:

«Я це йду не перший раз на Свічечку. Я ходила і минулого року, і позаминулого. І я не беру ніде участі, я просто виношу свічку в руках, тобто з нас починається все свято».

Саме Вогонь миру, який виносили маленькі пластуни, був символом цьогорічної Свічечки.

ІВАННА ГРЕБЕНЯК, головний організатор «Різдвяної Свічечки–2015»:

«Цього року ми намагались зробити акцент на тому, що кожна людина чекає цього різдвяного дива, зокрема миру, якого чекає кожен з нас. І саме тому маленькі пластуни, котрі винесли вогонь, цим вогнем вони передають цей мир кожному з нас. І коли вони розповідають свою історію, як вони носили цей Вогонь миру від хати до хати, приносячи саме цим людям радість і любов, ці люди, яким вони принесли будуть сьогодні виступати у нас на сцені».

На «Різдвяну Свічечку» пластуни  запросили дітей зі Слов’янська, а також зібрали благодійні кошти для допомоги АТО.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top