Ви знаходитесь: Головна / Новини / мистецтво / На залізничному вокзалі лунали галицькі та європейські колядки

На залізничному вокзалі лунали галицькі та європейські колядки

Для тернополян та гостей міста на залізничному вокзалі звучали колядки. Вже традиційно на різдвяні свята Муніципальний Галицький камерний оркестр дав відповідний концерт. Вперше таке дійство, нагадаємо, провели у 2011. Загалом музиканти виконали 10 творів. Половина з них – європейські, решта – наші, галицькі. За словами художнього керівника оркестру, солістів на колядки вирішили не брати – аби люди самі могли підспівувати.

ВАСИЛЬ ФЕЛЕНЧАК, художній керівник і диригент, заслужений артист України:

«Колядки – це, в принципі, вокальні твори. А ми стараємось їх зробити інструментальними. І в цьому плані… ну, потрібен час, потрібно вивчити напрям, куди, в якому напрямку розвивати ці колядки. Такі колядки, допустимо, як «Свята ніч» – вона звучить кожен рік, але сьогодні вона прозвучить не так, як кожен рік. От таким чином ми стараємося показати, що ми розвиваємось, що ми щось хочемо, а не постійно на одному місці».

Провели концерт у залі очікування.

МИХАЙЛО ЖУКОВ, начальник залізничного вокзалу станції «Тернопіль»:

«Все рівно пасажири зі Сходу їдуть. Вони здивовані, дуже раді побачити і почути ті колядки, які тут в нас проводяться на залізничному вокзалі».

ВАСИЛЬ ФЕЛЕНЧАК, художній керівник і диригент, заслужений артист України:

«Якщо рахувати, що класична музика – завжди емоційна музика, і вона сприяє якомусь новому збудженню, то звичайно, що це якраз те, що треба для наших пасажирів».

Охочих послухати колядки у виконанні оркестру зібралося чимало. Серед них – як подорожуючі, так і просто небайдужі до музики тернополяни. Люди кажуть: дійство, без сумніву, цікаве та неординарне.

п. ПЕТРО:

«Потрібно, щоб люди відпочивали, слухали».

п. ІГОР:

«Потрібно людей привчати до культурного, до високого, до гарного мистецтва. Щоб люди не тільки сиділи вдома, їли кутю, а також приймали участь в гарних концертах камерного оркестру».

ЄВГЕНІЯ:

«Обязательно нужно проводить такие концерты, потому что для нас это было такое удивление. Мы много путешествовали, но впервые видим такой концерт. Это прекрасно».

 

 

Автор: Ірина Худобá-Луциків

Ірина Худобá-Луциків
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top