Ви знаходитесь: Головна / Новини / Пластуни приймають гостей зі Слов’янська

Пластуни приймають гостей зі Слов’янська

Діти зі Слов’янська святкуватимуть Різдво на Тернопільщині. Ознайомитися з нашою місцевістю їх запросили пластуни. Наші кореспонденти дізнавалися, що сподобалося школярам і що очікують побачити на західній Україні.

Група з 25-ти мешканців Слов’янська приїхала у Тернопіль. Різдвяна екскурсія школярів та їхніх вчителів почалася кілька днів тому.

СЕРГІЙ ЮЗИК, голова Тернопільського обласного Пласту:

«Почалася ще з того, як вони виїхали, потім мандрували, ще в Києві мали зустріч, і сьогодні вони в Тернополі, надвечір їдуть до Бережан. І там вони будуть в Бережанах кілька днів, потім повертаються назад до Тернополя і вже вирушають вкінці тижня назад».

Хоч екскурсія на Тернопільщину в дітей тільки почалася, першими враженнями вони вже поділилися. Розповіли і що хочуть побачити далі.

МАКСИМ, живе в м. Слов’янськ:

«Все дуже сподобалося. Від екскурсії навіть не знаю, чого очікувати – все добре. Тернопіль відрізняється від нашого міста. Він більший, він трохи розвиненіший, тут відчувається трошки більше нотка патріотизму, яка присутня на заході України».

АНАСТАСІЯ, живе в м. Слов’янськ:

«Дуже видно, що в ньому присутня якась історія, якесь є тут таке враження, коли ти сюди потрапляєш, то відчуваєш, що було тут до тебе, коли тебе ще не було на цьому світі. Це дуже цікаво. Тому мені, звичайно, сподобались ці всі будинки, ці архітектурні різні пам’ятники. Вони дарують якусь радість і це дуже цікаво насправді».

ДАВИД, живе в м. Слов’янськ:

«Я мріяв поспілкуватися з людьми, побачити, як вони живуть, різні звичаї, достопримечательності. Хочу ще побачити обряди, як там, традиції цього міста. Тут, як нам розповідали пластуни, дуже цікаво».

Пластуни, які запросили мешканців Слов’янська, вже презентували гостям наші різдвяні колядки. Діти навіть встигли вивчити декілька з них. За словами вчителів, обов’язково співатимуть ці пісні у своєму місті.

МАРИНА ДАНИЛОВА, вчитель (м. Слов’янськ) :

«Ми хочемо подивитися, звичайно, традиції, як ви святкуєте Різдво. У нас такого немає. Хоч ми намагаємось багато років, я є керівником фольклорної групи, у нас фольклорний гурт «Жайворонок», ми колядуємо також, і нам цікаво подивитися, як ви робите, щоб порівняти просто, чи ми все правильно робимо. Особливість цих дітей – вони не дуже відкриті. Раніше вони були такі веселі, зараз вони більш закриті. І я думаю, що ця подорож щось зробить для них, вони більш відкриються і може вкінці матиму трошки добріших і відкритіших дітей».

Аби подарувати дітям зі Сходу більше доброти і духовності, тернополяни організували їм екскурсію в Зарваницю.

ВІКТОР ШУМАДА, депутат Тернопільської міськради:

«Надзвичайно важливо, щоби дітки дійсно відвідали Зарваницю, оскільки це є однією з найбільших таких сакральних пам’яток Тернопільської області і важливо чому: тому що Зарваниця і оця вся атмосфера позитивна духовна, яка від неї виходить, дасть змогу відчути, можливо, ту атмосферу, в якій ми тут живемо в західній Україні. Оскільки діти не мають такої можливості порівняти. Можливо, більшість з них не виїжджали за межі області».

Різдвяні свята гості зі Слов’янська зустрінуть в сім’ях у Бережанах.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top