Ви знаходитесь: Головна / Новини / Рятувальники закликають бути обережними на льоду

Рятувальники закликають бути обережними на льоду

Рибалок закликають бути обережнішими і не ризикувати. Адже з підвищенням температури лід може бути не достатньо міцним. Тому рятувальники все ж радять тимчасово обмежити себе у зимовій риболовлі, а також у катанні на ковзанах. 

«Отам тримаю. Отак. А тепер беремо від того гачка сюди, можна зміряти, то є десь 16-18 см». 

«Якщо отакий світлий лід, по ньому можна ходити. А вже як темний, там немає, що робити. Бо він може бути грубий, але можна і нирнути».

У рибалок, до того ж досвідчених, свої способи перевірки міцності криги. Чоловіки розповідають, не один рік займаються улюбленою справою, тому вже навчились визначати, чи витримає їх лід. Та рятувальники все ж закликають бути обережнішими і просять тимчасово обмежити себе у риболовлі, хоча б до настання сильніших морозів.

ВІТАЛІЙ ПОВОРОЗНИК, начальник тернопільського міського відділу УДСНС в області

«Безпечним рахується лід, якщо товщина його при мінусових температурах його товщина складає 5-7 см – це для однієї людини, 15 см – це для групи осіб, а для проведення масових заходів товщина леду повинна становити не менше 25 см. Лід на зовнішній огляд вважається безпечним, якщо він є прозорим і має забарвлення зеленкуватого чи блакитного кольору».

Не радять рятувальники також грати на льоду в хокей чи кататись на ковзанах. Розповідають, їм не раз доводилось витягувати людей з-під криги.

СЕРГІЙ ГАВУРА, начальник ДПРЧ №1 м. Тернополя

«Рятувальний круг, який можна буде кинути, прив’язавши мотузку рятувальну до нього, кинути людині, яка провалилась. Також є в нас в автомобілі так званий «кінець Александрова». От кидається потерпілому, ловиться і витягується потерпілий з-під льоду. В нас є спеціальних два гідротермічних костюми, які забезпечують рятувальників від переохолодження, намокання. І за допомогою тих гідротермічних костюмів, до катамарана прив’язується рятувальна мотузка, достаються до потерпілого і другі рятувальники, які стоять на березі, витягують їх вже разом».

Якщо ж ви побачили, що людина провалилась під кригу, найперше подзвоніть у службу з надзвичайних ситуацій, а потім поповзки, широко розкинувши руки, наближайтесь до ополонки. Рятувальники радять не підходити надто близько, аби також не провалитись. Постраждалому варто подати палицю, мотузку, санчата або ж таке, за щоб він зміг ухопитись, а потім повільно витягувати його з води.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top