Ви знаходитесь: Головна / Новини / Тернополяни відзначили День Соборності України

Тернополяни відзначили День Соборності України

Відзначати день Соборності розпочали ще від ранку. Біля могили Січових Стрільців, що на Микулинецькому кладовищі, священнослужителі молилися за мир в Україні та відправили панахиду за померлими Героями. Після чого представники міської та обласної влади, а також всі небайдужі, поклали квіти до меморіалу борців за волю Батьківщини.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Загалом сьогодні і свято, яке символізує соборність і єдність України, і також трагічні дні, тому що ми згадуємо всіх тих, хто загинули. Але, власне, ті, хто загинули, показують нам: заради них ми повинні обєднатися і бути сьогодні єдиними, тим більше в час, коли йде війна. Сьогодні потрібно не кожен на своєму місці десь там чимось бути недовольним і критикувати один одного. Потрібно об’єднатися, закусити зуби і разом працювати над тим, щоб перемогти».

Рівно двадцять п’ять років тому українці від Львова до Харкова об’єднали Схід та Захід живим ланцюгом. Тоді близько трьох мільйонів людей утворило символ єдності народу. Сьогодні ж, учні тернопільських шкіл зробили свій символ Соборності та цілісності держави. Утворивши кільце, вони взялися за руки та разом промовили: «Сильна та соборна Україна».

ЛЕСЯ ГАПОН, зав. відділом  методичного центру науково-освітніх інновацій та моніторингу:

«То є вікопомний день в історії нашої країни, і ми вважаємо, що в такий день треба збиратися разом, як ми сьогодні, братися за руки і ще раз, і ще раз наголошувати на своєму бажанні, вмінні працювати разом, діяти разом і творити майбутнє України разом».

Минулого року 22 січня, на Майдані загинули перші Герої Небесної Сотні. Михайло Жизневський, Сергій Нігоян та Юрій Вербицький – перша кров Революції і новий біль народу. Їх пам’ять тернопільські школярі вшанували хвилиною мовчання.

ІЛОНА ДЯДЬО – президент міського учнівського парламенту «Наснага»:

«Саме в цей день минулого року, на Майдані зародилися перші новітні наші Герої сьогодення. Ми подумали, що  саме в такий день соборності України, потрібно ще раз їх згадати, помянути їх і, звичайно, помянути, згадати минулі роки, минулих Героїв».

Далі урочистості продовжились в Українському домі «Перемога». Там відбувся концерт «Єднаймося, браття». Під час нього виконували патріотичні пісні про Україну та її героїв, аби не забувати, що всі ми один народ, одна сім’я.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top