Ви знаходитесь: Головна / Новини / Традиційно на Водохреще у Тернополі освятили воду

Традиційно на Водохреще у Тернополі освятили воду

Традиційно, вісімнадцятого та дев’ятнадцятого січня, християни в усьому світі відзначають Хрещення Господнє та Богоявлення. У ці дні прийнято освячувати воду, яка за релігійними віруваннями набуває цілющих властивостей і лікує як тілесні, так і духовні хвороби.

Третім й завершальним великим різдвяним святом є Хрещення Господнє. Його тернополяни сьогодні відзначали як у церквах, так і на набережній ставу. Адже тут, біля підніжжя хреста, вже кілька років поспіль, дев’ятнадцятого січня, священнослужителі проводять обряд освячення води. Яка, за віруваннями християн, лікує від будь-яких недуг, бо у ній перебуває благодать Божа. Також із Водохрещем співпадає ще одне релігійне свято, а саме Богоявлення.

НЕСТОР, архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький УПЦ КП

«День, коли отець засвідчив про те, що це є його божественний син. День, коли дух святий зійшов, таким чином, звістивши про Троїцю для всіх людей. Тому День Богоявлення Господнього – для нас особливий день. День початку праці Господа для нашого спасіння. Нехай оця свята вода для кожного з нас теж стане не просто традицією освячення, не просто тим, що ми приносимо додому, а благословенням Божим. Нехай вона стане для нас запорукою нашого спасіння. Нехай вона підкріпить нашу віру. Так само і кожен з нас через споживання цієї води очиститься нехай від гріхів».

Тернополяни, які прийшли до підніжжя хреста набрати воду, кажуть, як і всі різдвяні свята, цей особливий день. Сьогодні, розповідають, потрібно покаятись та забути незгоди.

п. ЛЮДМИЛА

«Це свято для всіх важливе, тому що Христос охрестився».

п. ВАСИЛЬ

«Для мене Христос, то в серці треба мати. Але не тільки, це любов до ближнього, прощати. Будьте як діти, бо дитина от щось і вже забула. Це треба ретельно, розумно проаналізувати ті заповіді і втілювати в життя. І в мене все життя такий страх, як я щось зроблю, комусь не прощу, то мені здається, що відіб’ється мені та наука».

Також священнослужителі освятили і воду у Тернопільському ставі.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top